2021.05. 06.

Európa Liga: Formalitás a visszavágó...(?)

Nagy valószínűséggel a Manchester Uniteden nem fog múlni, hogy - a Bajnokok Ligájához hasonlóan - angol házidöntőt rendezzenek az európai klubfutball 2. számú kupasorozatában is. A "Vörös Ördögök" 4 gólos fórral (6:2) érkeztek Rómába, ahol a már minden sebből vérző "Farkasok" látják őket vendégül a Stadio Olimpicóban. A lefutottnak tűnő párharc ellenére nem számítunk udvarias házigazdára, és ezt egy "lapos" tippel koronáznánk meg! Fotó: pixabay.com

AS Roma - Manchester United
Labdarúgás: Európa Liga - Elődöntő (Visszavágó)
2021.05.06. 21:00

• Tényleg nem hiszem, hogy jelenleg létezik a "Giallorossi"-nál pechesebb csapat a profi labdarúgásban, legalábbis nagyon nehezen találnánk rá. A Samp elleni meccsük (0:2) előtt leírtam a manchesteri 1. félidő kaotikus forgatókönyvét (3 sérülés), aminél azt hinné az ember már nem nagyon lehet rosszabb - de.., mindig lehet rosszabb. Genovában a 2. játékrészben szállta meg a rómaiakat az az emberből tragikomikus érzést kiváltó valami, amikor is Kumbulla épphogy felépül sérüléséből, de a 64. percben le kell cserélni, 1 perce rá gólt szerez a 'Doria, majd 3 perccel később a VAR vesz el egy találatot a "Falkától" és hogy ne legyen hiányérzetünk, Mancini a 70. percben besárgul, másodpercekkel később pedig Dzeko hibázik büntetőt - mindez kőkemény 8 minutum leforgása alatt történt, hát kész.. A pocsék szezon, a rengeteg sérülés, valamint az egyre kínosabb kudarcok után, némi reménysugarat adhat a Roma-szurkolóknak, hogy a 2021-22-es idénynek a "Special One"-nal, azaz Mou papával vághat neki a fővárosi klub.
  • Szegény vendégekre meg lassan nem marad karakterem. Nem is kell túl sok, mivel korábban említettem, hogy náluk nagyjából minden klappol. Január végétől mindössze egyetlen alkalommal maradt alul a Solskjaer vezette ördögszekér, amely jó eséllyel felér a Premier League dobogójának 2. fokára, emellett az Európa Ligában is jó ideje a legnagyobb favoritnak számít. Az MU közel sem áll olyan rosszul sérülések terén, mint vendéglátója, hiszen Phil Jones hiányához már mindenki hozzászokhatott, de a kazahok elleni VB-selejtezőn megsérült Martial játékát sem túlságosan nehéz pótolni. Mindemellett pihenhettek hétvégén a "Vörös Ördögök", ugyanis nézőtéri rendbontás, zavargások miatt elhalasztották a Liverpool elleni rangadót.
  • A rómaiaktól nem sorolom fel a lassan kezdő 11-re is elegendő hiányzójukat, akik 1-2 kivétellel mind meghatározó játékosai a csapatnak. Már 6 mérkőzés óta nyeretlenek (ebből 4 vereség) a "Farkasok", ezeken voltak piros lapok, elvett gól, kihagyott tizi, újabb sérülés, na és persze a manchesteri 2:6, amely még kínosabbá, dühítőbbé teszi a káoszhoz hasonlító helyzetet. Cavani, illetve  - szokás szerint - Bruno Fernandes nagyon pörgött az odavágón és nemcsak 2 góljukkal, valamint 2 asszisztjukkal hívták fel magukra a figyelmet, hanem játékban is rendesen odatették magukat. Most simán berendezkedhet a United egy egész meccses, kényelmes kontrajátékra (bár efelől vannak kételyeim), amit a hazaiak zokon vehetnek, mert mostanában semmi átütő erő nincs a támadójátékukban, a védekezés meg még úgysem megy. Lassacskán jöhet tehát a kollekcióba az újabb piros, de mivel már a találkozó elejétől feszült hangulatot várok (természetesen elsősorban római részről), ezért a "biztosabb" magasabb lapszámot választom.