2022.02. 24.

Európa Liga: Rangers – Dortmund, a revans!

Az odavágó egyik nagy meglepetése volt az, hogy a Rangers nyerni tudott Dortmundban. A 4-2-es végeredény ráadásul komoly nehézséget jelent ma a vendégeknek.

RANGERS - DORTMUND
2022.02.24. 21:00

• Itt tulajdonképpen teljesen egyértelmű a dolog. A Dortmundnak minden nehézség ellenére támadni kell teljes erőből. Mindegy, hogyan esik ki a csapat egy kettős vereséggel, vagy éppen egy szűk győzelemmel. A továbbjutási remény amíg él, addig menni kell. A Rangersnek pedig olyan világos taktikája lesz, mint a Nap! Beállnak egy biztos védekezésbe, ahonnan a villámgyors támadók kontráznak, amikor csak lehet. A sérültek frontján beteg a Dortmund, hiszen Akanji, Haaland, Morey Bauza, Reyne, Schmelzer, Zagadou kimaradása mellett Kamara játéka sem biztos. A Rangersnél pedig csak a kis Hagi és a nigériai Ofoborh maródi. Ez a meccs bizony sokgólos lesz, ha pedig fogadni kéne a továbbjutóra, az a Rangers lenne.

Rangers - Dortmund
Gólszám 2,5 | Több, mint 2,5 | 1.44 | (8/10)

2022. 02. 24. 21:00 | EL Tovább a meccshez

Neverlose 2022-02-24 10:34:12
Kezeljétek helyén amit írok nyilván egy kis elfogultság is van benne.

A csapat idén nagyon hektikus teljesítményt nyújt meccsről meccsre képesek beleszaladni a késbe vagy éppen másokat megszórni elég csak az utóbbi hetek eredményeit megnézni. Kétség kívül ezért a védelem a hibás a góllövéssel úgy érzem még Haaland hiányában sincs gond, hiszen az első harmadban azért elég masszív a csapat ha a névsorra tekintünk.

Az előző meccset aki nézte az láthatta, hogy azért közel se úgy alakult a mérkőzés ahogy azt a meccs képe alapján kellett volna. Az első félidőben volt 2-3 kihagyott ziccer majd a félidő végén jött a hidegzuhany. Egy ostoba tizi Zagadou kezezése miatt, majd egyből rá egy hatalmas helyezkedési hiba szögletnél az egész csapat részéről. És jöhetett is a félidő 0-2ről.

Aztán a második félidő legelején egy gyönyörű átlövéssel már 0-3 volt én itt már el is engedtem, de viszonylag hamar sikerült válaszolni egy hasonlóan szép bombával. Miközben ápoltak egy dortmundit a Rangers ismét gólt szerzett egy igencsak szerencsés megpattanó lövéssel amiért megint Zagadou volt a felelős. Nem ez volt élete meccse az biztos. A végén Guerreiro góljával 2-4 lett a végeredmény.

Ha az idegenben lőtt gólok számítanának akkor eldőlt volna a továbbjutás, így viszont még bőven nyitott a párharc. Ha beesik egy korai dortmund gól akkor szerintem be lesz darálva a Rangers, a hétvégén a csapat gurított egy laza 6-ost szóval a góllövéssel és az önbizalommal nem lesz gond a kérdés inkább az, hogy a védelem mennyire lesz egyben a mai estén. De abban is biztos vagyok, hogy még egyszer akkora szerencséje nem lesz a Rangersnek mint az odavágón volt.
dotpot 2022-02-24 15:56:01
Ma meglesz a 2 gól idegenben ebben biztos vagyok.
Ha úgy játszanak mint a Gladbach ellen akkor a továbbjutás is.
Ha viszont megint elhülyéskednek egy félidőt akkor ez se lesz kapott gól nélkül lehozott meccs.
Viszont én is erre a 2.5felett tippre gondoltam.
seantaylor21 2022-02-24 12:19:14
Szép írás!!!
Neverlose 2022-02-24 21:51:42
Köszi, a félidő eddig egész jól alakul, persze jött a semmiből a Rangers vezetés, de a szerencse most a Dortmund mellett van. Izgi második félidő lesz az biztos. 😁