2021.06. 11.

Ázsiai VB-selejtező: Revánsot venne Kambodzsa! (LAST MINUTE)

Na jó, ez még viccnek is nagyon erős volt, hiszen azzal az Iránnal találkozik, amely a 14:0-ás történelmi verést mérte rá az "odavágón". Mivel ezen a meccsen csak a gólkülönbség és a találatok száma kérdéses, ezért inkább más fogadási piacokon néztünk szét. Fotó: pixabay.com

Kambodzsa - Irán
Labdarúgás: VB-selejtező - 2. szakasz, Ázsia
2021.06.11. 16:30

• Kambodzsa hatalmas égéséről nyilván tud a félvilág, az viszont kissé meglepő, hogy az előző körben Irakkal szemben mindössze 4:1-es vereséget szenvedett. A "szorosabb" zakó értékét továbbnöveli, hogy a bukik már a szünetre odatették ezt a különbséget a két válogatott közé, illetve az 1. játékrészben vártak 3-4 gólt. Na de ez még nem minden. A délkelet-ázsiai nemzeti 11 úgy kezdte a meccset, ahogy a nagykönyvben meg van írva (1. perc - 0:1), azonban ez annyira feltüzelte a kiscsapatot, hogy nyomban helyzetekkel és szögletekkel válaszolt. Az elért gól is kisebb bravúrnak tudható be, ráadásul a 4. találatot a 93. percben kapták, tehát a várakozások függvényében, több mint jól sikerült a tisztes helytállás.
  • Iránt kis túlzással még egy lapon sem lehetne említeni mai ellenfelével, mert nemcsak a C-csoport legnagyobb favoritjának, hanem Ázsia egyik legerősebb labdarúgó-válogatottjának számít. A perzsák hétfőn játszi könnyedséggel ütötték el a továbbjutás lehetőségétől Bahreint, s mindezt vendégszerepben, Riffában tették (3:0). A Puskás-díj egyik legfőbb várományosa, Mehdi Taremi mellett, a Zenit támadója, Sardar Azmoun 2-szer volt eredményes. Bár az utóbbi években az iráni csapat főként a masszív, stabil védelemben látta a sikerhez vezető utat, jelenleg messze a támadószekciója a legerősebb.
  • Nagyjából előre lehet sejteni a találkozó forgatókönyvét, legalábbis azt a részét, hogy hatalmas mezőnyfölényt és rengeteg helyzetet fogunk látni a perzsák részéről. A kérdés inkább az, mennyire lesznek pontosak ezek a befejezések, mert mi úgy gondoljuk, Irán megteheti azt, hogy ne legyen nagyon éles a kapu előtt, ugyanis pont az "odavágó" 14:0-ás sikerének köszönhetően, messze a csoport legjobb gólarányával rendelkezik. A nagyobbnál nagyobb helyzetek jönnek majd folyamatosan, de a kisebb koncentráció miatt elsősorban a sarokrúgások száma gyarapodhat. Ezenfelül ildomos még tudni, hogy Kambodzsa préda-szerepben képes volt 3 szögit összehozni az Irak elleni összecsapás 1. félidejében, azaz jó eséllyel ez a 45. perc sem telik el legalább 5 corner nélkül.