2019.03. 10.

Eredivisie: Vitesse – Feyenoord

7 pont, és két pozíció választja el egymástól a feleket a holland élvonalban. Jelenleg a hazaiak az 5., míg Kiprich József egykori klubja a harmadik helyen áll. Remek meccsre van kilátás.

LABDARÚGÁS, HOLLAND BAJNOKSÁG
2019.03.10. 14:30
VITESSE - FEYENOORD

• Vitesse. Leonid Slutski együttese az elmúlt három fordulóban nyerni tudott, ráadásul összesen 10 gólt hintettek ezeken az ütközeteken. Hazai környezetben szeptember közepén szenvedtek utoljára vereséget, akkor az Ajax bánt el velük. A 44 szerzett góljukból 29 esett hazai környezetben, egyértelműen a remek idei teljesítményüket az otthoni produktum nyomja meg. Az egykori orosz szövetségi kapitány a jól bevállt 4-4-2t alkalmazhatja, viszont Matavzra nem számíthat még mindíg, a szlovén támadó már hónapok óta sérült. Elől a csapatkapitány Linssen kezdhet Odegaarddal, előbbi már kilenc gólnál, utóbbi hat gólpassznál jár már. A remek formájuk önbizalommal is párosul, magas szintű támadófocival lephetik meg ma a Feyenoordot.
  • Feyenoord. A harmadik Feyenoord is nyerni tudott a legutóbbi fordulóban, sőt a két együttes őszi randevúján is diadalmaskodni tudtak. Van Bronckhorst csapata az Emment verte meglehetősen simán, viszont előtte meg az Ajax ellenében hullottak ki a kupából. Több  arcú idén nagyon a rotterdami alakulat,  egészen bravúros, és meglehetősen visszafogott teljesítményekre is képesek. Az Ajax elleni 6-2, illetve az akkor kieső helyen tanyázó Excelsior elleni 1-2 között van némi különbség. Egy meglehetősen erős kezdőt küldhetnek ki, viszont a kapus poszton Vermeer és Bijlow is sérüléssel bajlódik, vélhetően előbbit összedrótozzák valahogyan, mivel a fiatal Bijlow már január óta nem áll csapata rendelkezésére. A harmadik lehetőség az Emmen ellen csereként beálló Joris Delle, akinek az első meccse volt a bajnokságban, alternatívaként a francia kapus is ott áll. Szintén inkább hazai környezetben teljesítenek jobban, mindössze az eddig megszerzett 46 pontjukból 13-at szereztek idegenben, itt az idő a javításra Van Persiék előtt.

Gyakorlatilag idénre a PSV, illetve az Ajax kibérelte az első helyet, a dobogó harmadik fokáért megy még nagy küzdelem, ami egy vendégsiker esetén szintén kirajzolódna, azonban idén a Vitesse - től elrabolni mindhárom pontot a bravúr kategória, amiért a gólokban lehet nagyobb fantázia.

TIPP: Több, mint 2,5 (Gólszám 2,5) - Odds: 1,65