2023.06. 05.

Fogadáskészítő: Dél korea - Nigéria U20-as VB - 2023.06.04

Ez a rovatom a Fogadáskészítő segítségével készült el. Az adott mérkőzést kielemezve 2-3 szempontból összeállított tippet küldök játékba, amelynek szorzója minden esetben a duplázó körüli értéket közelíti, de mégis jó esélyekkel indul! Az indoklást rendhagyó módon távirati jelleggel csinálom. Nincs fölösleges sallang, csak a sziklaszilárd tények. A vasárnapi negyeddöntőben Dél-Korea és Nigéria találkozik az Estadio Unico Madre de Ciudades stadionban.

Tipp:

Indoklás:

• Dél-Korea egy ötgólos meccsen 3-2-re nyertek Ecuador ellen, és ezzel sorozatban másodszor jutottak be a negyeddöntőbe, míg afrikai társaik a házigazda Argentínát 2-0-ra verték a legjobb 16 között. Dél-Korea, amely a 2019-es döntőben Ukrajna ellen elbukott U20-as világbajnokságon szeretne még jobb eredményt elérni. A csoportmeccsen veretlenül ugyan, de csak egy győzelemmel szerepeltek, ahol Gambiával, Franciaországgal és Hondurasszal voltak egy csoportban. A hatékony támadásra és a gyengébb védekezésre hajlamos Dél-Korea a 2023-as U20-as világbajnokságon eddig hétszer talált a hálóba, miközben hatszor kapott gólt, míg Nigéria a hét elején tökéletes védőmunkával elfojtotta az addig rohamozó Argentína támadásait. Még a 27 000 fős hazai közönség biztatására sem tudtak válaszolni a szerdai 16 közé jutásért vívott mérkőzésen, Argentína nem tudott mit kezdeni a stabil nigériai hátvédekkel, aztán a második félidőben eljött a nigériai támadók ideje és két góllal legyőzték a felnőtt világbajnok Argetnína U20-as csapatát. Egyik csapatban sincs sérült.
  • Miután Nigéria kiváló védekezéssel verte ki Argentínát, ma is megismételheti ezt a bravúrt az egy nappal kevesebb pihenővel dolgozó Dél-Korea ellen. Ha pedig sikerül ez a bravúr, akkor az alapvetően gyengébb védekezéssel bíró koreaiaknak be tudnak találni a Zöld Sasok. Kevesebb, mint 4 találatot várhatunk ezen a meccsen és Nigéria most 18 év után először juthat be az elődöntőbe.