2023.06. 05.

Fogadáskészítő: USA - Uruguay U20-as VB - 2023.06.04

Ez a rovatom a Fogadáskészítő segítségével készült el. Az adott mérkőzést kielemezve 2-3 szempontból összeállított tippet küldök játékba, amelynek szorzója minden esetben a duplázó körüli értéket közelíti, de mégis jó esélyekkel indul! Az indoklást rendhagyó módon távirati jelleggel csinálom. Nincs fölösleges sallang, csak a sziklaszilárd tények. A 20 éven aluliak világbajnokságának második elődöntőjében az USA U20-as válogatottja Uruguay U20-as csapatával csap össze az Estadio Unico Madre de Ciudadesben.

Tipp:

Indoklás:

• Az amik a csoportkörben három győzelemmel és három hibátlan teljesítménnyel jutott tovább a Fidzsi-szigetek, Ecuador és Szlovákia elleni mérkőzéseken, aztán pedig a legjobb 16 között Új-Zéland ellen folytatták a siker felé vezető utat, akik nem voltak ellenfelei Mikey Varas fiatal és erőtől duzzadó védenceinek. Cade Cowell, Justin Che és Rokas Pukstas remekül szerepelt az előző meccsen, tőlük most is sokat várnak. Ma a jenkiknek minden védekező képességüket ki kell használniuk, hogy megfékezzék a gólra törő uruguayiakat. Az USA úgy fejezte be az Új-Zéland elleni nyolcaddöntőt, hogy újabb sérülések vagy eltiltások nem történtek, ami azt jelenti, hogy Varas a vasárnapi mérkőzésre teljes játékoskerettel készülhet. Négy nap pihenő sokat jelent majd!
  • Mire a játékvezető sípszava az első félidő végét jelezte, a fegyelmezetlen Gambia és Uruguay már 10 emberrel játszott a csütörtöki 16 közé jutásért vívott csatában. Mansour Mbye pirosatkapott az afrikai csapatban, majd az uruguayi Luciano Rodriguez is a kiállítás sorsára jutott erőszakos viselkedésért. Uruguay nem tudta kihasználni az emberelőnyét a két piros lap közötti 28 percben, de a 65. percben Anderson Duarte a 65. percben megszerezte a mérkőzés egyetlen gólját, és ezzel Marcelo Broli csapata jutott tovább és játzhat ma az USA ellen. Az Uruguayi fiatalok támadóereje példás! Eddig összesen 9 gólt szereztek, átlagosan több, mint kettőt meccsenként! Ez a tűzerő komoly próbatétel elé állítja majd az USA védekező képességét. A kiállított Rodriguez ma nem játszhat, Fabricio Diaz sem, pedig mindketten kulcsjátékosai a csapatuknak, ezért a támadójátékot át kell alakítani. Nicolas Siri lesz az ék, Duarte a balszélső, míg Juan Cruz de los Santos a jobb szélre kerül az eltiltott Rodriguez helyett.
  • Az eltiltott Rodriguez nagyon fontos csatár, de nélküle is bőven van kiváló támadó az Uruguayi csapatban. Az USA pedig eddig is imponáló volt, ezért mindenképp számítok gólra mindkét oldalon és minimum három találat születhetik majd.