2019.05. 08.

Gólváltás a dán másodosztályban?

A házigazda a play offra hajt, a vendég a kiesés elkerüléséért küzd. Nem lesz unalmas ez a kilencven perc!

Labdarúgás, Dán 2., 2019.05.08. 17:30, Naestved - Roskilde

• A zöldek dolgai nem úgy alakulnak mostanság, ahogy azt elvárta a klubvezetés. A 3., rájátszást érő helyen tanányázik az alakulat 45 ponttal, de az elmúlt hetek eredménytelensége (két iksz után két zakó) nyomán több rivális is felzárkózott az együttesre. Otthonában nem rossz (7-6-1), gólkülönbsége visszafogott (16-9). A házi gólkirály nem hosszabbította meg a szerződését a klubbal, így nem lehet ott a pályán, mint ahogy egy sérült csatár és egy kapus, valamint egy eltiltott bekk sem.
  • A Roskilde 32 pontjával csak két csapatot tud maga mögött tartani jelenleg a ligában. A gárda idegenben nem igazán veszélyes (3-3-9), viszont brutális gólkülönbséget hozott össze a túrákon: 27-33, és csak kétszer nem voltak eredményesek a kék-fehérek. Nincs jó passzban a társaság, két hazai iksz után kikapott a Viborgnál. Ma egy védő és egy középpályás nem lesz bevethető.
  • Az elmúlt években rendre jött a két gárda meccsén a gólváltás - és ma is ezzel számolunk!