2019.06. 23.

Kolumbia - Paraguay: Az első kettő egymás ellen

Kolumbia már csoportelsőként a negyeddöntőben, így játszik este Paraguayjal, amely ezen a mérkőzésen bebiztosíthatja, az egyébként is elég esélyes, továbbjutását. Hajtja-e még valami a Los Cafeterost, vagy rápihennek a valódi tétmeccsre? Lássuk az esélyeket!

LABDARÚGÁS, COPA AMERICA, B CSOPORT | 2019.06.23. 21:00
KOLUMBIA - PARAGUAY

• Egyszerre kezdődnek a B-csoport utolsó találkozói: a másikon Argentína Katarral játszik, bizony, a kiesés elkerüléséért! E két csapatnak 1-1 pontja van, tehát, egy esetleges győzelemmel valamelyikük 4 pontos lesz, és két ponttal előzné meg a jelenleg második Paraguayt - amennyiben utóbbi veszítene.
  • Ha - hangsúlyozom -, ha veszít Paraguay. Igaz, hogy Berizzo válogatottja eddig két döntetlennel bír, Kolumbia viszont mindkét mérkőzését megnyerte, - amiből látszik is, hogy jobb csapat a kávéültetvények hazájának fiai -, csakhogy Kolumbia ezen a találkozón csak játékosait veszítheti, sérülések formájában. Csoportelsőségét ugyanis már semmi nem fenyegeti. Carlos Queiroz pihentetheti kulcsjátékosait, rotálhatja csapatát, taktikákat gyakorolhat és rákészülhet az egyenes kieséses szakaszra - Uruguay, esetleg Chile ellen. Nyilván ez a fontosabb  szempont és nem az, hogy pontveszteség nélkül jussanak el odáig.

• Ha Paraguay megtartaná a második helyet, valószínűleg elkerüli Brazíliát a negyeddöntőben. Csoportharmadikként egyrészt nem biztos, hogy továbbjut egyáltalán, másrészt összekerülhetne a házigazdákkal. Egy Kolumbia elleni x-szel is lehet, hogy második marad Paraguay, ha az Argentína - Katar meccs is döntetlennel zárul, de a legbiztosabban úgy lehet második, ha legyőzi Kolumbiát. Ráadásul, a két csapat így akár kiejtheti ősi riválisát, az eddig szenvedő Argentínát! Persze, ahhoz más eredmények is kellenek, de ez is kecsegtető tény lehet számukra! Tehát, belecsapunk a lecsóba, és a tipp: paraguayi győzelem!