2020.11. 17.

Nemzetek Ligája: Az első helyről dönt a mai találkozó

Spanyolország ma Sevillában a német válogatottat fogadja és ezen a mérkőzésen dől el, hogy melyik együttes kerül a négyes döntőbe. A spanyoloknak mindenképpen győzni kell, de a németeket nagyon nehéz lesz legyőzni. Nézzük mire érdemes fogadni a mai találkozón!

LABDARÚGÁS, NEMZETEK LIGÁJA A LIGA | 2020.11.17. 20.45.
SPANYOLORSZÁG – NÉMETORSZÁG

• Az A Liga 4. csoportját Németország vezeti 9 ponttal és 10:7-es gólkülönbséggel. A csapatnak 2 győzelme és 3 döntetlenje van. Ha a németek győznek, vagy döntetlent érnek el, ők jutnak tovább a négy csoportgyőztes döntőjébe.
  • Spanyolország jelenleg a második helyen áll 8 ponttal és 7:3-as gólkülönbséggel. Mindez azt jelenti, hogy a spanyoloknak győzni kell az első hely megszerzéséhez.
  • A két csapat németországi mérkőzésén 1-1-es eredmény született. Timo Werner az 51. percben megszerezte a vezetést és Jose Gaya a 96. percben egyenlített. Ma nem lesz bevethető, mivel Hollandia ellen fejsérülést szenvedett.
  • Ma is nagy csatára van kilátás, egyik csapat sem a védekezésre fog berendezkedni, hanem a támadásra, amiből egy remek mérkőzés kerekedhet.
  • Joachim Lőw nyilatkozatában elmondta, nagyon örül, hogy a csoport élén áll együttese, és a saját kezükben van a sorsuk. Nagyon jó együttes a spanyol csapat, kihívás lesz ellenük jó eredményt elérni.
  • Gerard Moreno spanyol támadó is bizakodóan nyilatkozott, véleménye szerint kemény találkozó lesz, de hazai pályán játszanak és lesz esélyük a győzelemre.
  • Spanyolország várható kezdője: (4-2-3-1):de Gea; Bellerin, Ramos, Torres, Reguilon; Busquets, Moreno; Adama, Ruiz, Torres; Morata
  • Németország várható felállása:(4-3-3): Neuer; Henrichs, Ginter, Sule, Max; Gundogan, Kroos, Goretzka; Gnabry, Werner, Sane

Mindkét együttes a támadásra helyezi a hangsúlyt, ezért azt várom, hogy Németország az első félidőben betalál De Gea kapujába. Gnabry, Werner és Sane is kiváló formának örvend. Remek szorzót kapunk a németek első félidei góljára.