2021.04. 10.

Osztrák 2. Liga: A Lafnitz-cal valóban számolni kell?

A osztrák 2. vonal utolsó harmadába lépve, a Lafnitz továbbra is vezeti a tabellát és ez a 22. forduló után akkor sem fog változni, ha esetleg vereséget szenved a közvetlenül őt üldöző Liefering együttesétől. Eseménydús mérkőzésre számíthatunk!

SV Lafnitz - FC Liefering
Labdarúgás: 2. Liga, Ausztria
2021.04.10. 14:30

• Véleményem szerint a sárga-kékek a bajnokság egyik legfontosabb meccsét nyerték meg a hét eleji fordulóban, a feljutásra potenciálisan pályázó Klagenfurt otthonában (2:0). Philipp Semlic tanítványai már az első 45 percben eldöntötték az összecsapás lényegi kérdését, majd a 2. félidőben kicsit magukra húzták a lilákat, de összességében rutinból megoldották a feladatot. Mario Kröpfl (7 gól/7 assziszt) ezúttal büntetőből növelte találatai számát, emellett 1 gólpasszt is kiosztott, Martin Krienzer (5/4) csak csereként kapott lehetőséget, Philipp Siegl (4/3) viszont kimaradt a keretből.
  • A Liefering már rég az osztrák Bundesliga-ban meccselne a "Nagytestvérrel" (Salzburg), ha ezt nem tiltaná a szabályzat. A vendégek mindössze 7 éves másodosztályú történetük során 2 ezüst-, valamint 2 bronzérmet szereztek és csupán 1-szer végeztek az 5. helynél lejjebb. Red Bull-csapat lévén ez talán nem annyira meglepő, ahogyan az sem, hogy a közelmúltban olyan tehetséges fiatalok pallérozódtak itt, mint Caleta-Car, Konrad Laimer, vagy épp egy bizonyos Szoboszlai Dominik. Az egyesület egy világszínvonalú utánpótlás-nevelő hálózat része, amely elsősorban a nagyon fiatal játékosok lehető legmagasabb szintű fejlődését szolgálja. Itt a Liefering-nél az egyéni teljesítmény erősen háttérbe szorítja a csapategységet. Valószínűleg ez az oka annak, hogy még nem volt 100 gól alatti (szerzett, kapott) szezonjuk, ennek ellenére az eredmények szépen jönnek. Jelenleg a 2. legjobb bajnoki formát mutatja az együttes (3 siker, 1 remi), ami főként a Sesko (6/4) - Prass (3/7)- Kjaergaard (3/6) hármasnak köszönhető, utóbbit viszont per-pillanat kénytelenek nélkülözni a "kis Bikák" (XD), mert az előző mérkőzésen a kiállítás sorsára jutott.
  • És ha már említettem a szezonbeli 100 gólos határt a vendégekkel kapcsolatban, akkor azt sem hátrány tudni, hogy ezt a számot a 2019/20-as kiírásban 20 találattal lépték túl a Liefering találkozói - azaz egy nagyon szép kerek 4-es átlagot kapunk meccsenként. Erősen gondolkodtam a BTTS (Mindkét csapat szerez gólt) + 2.5 over kombin, de számomra még nem teljesen egyértelmű, melyik a Lafnitz valódi tavaszi arca. Az amelyiket hétfőn láttunk, vagy az, amelyik a múlt pénteken otthon kapott ki (0:1), a kiesőzónában rostokoló Rapid Wien amatőrjeitől. Amennyiben az utóbbi, akkor a Liefering akár egy 3:0-val is elviheti mind a 3 egységet, ezért végül arra jutottam, hogy simán van olyan jó a 2.5 gól felettre adott szorzó, amelyet érdemes legyen magában megjátszani.