2020.06. 05.

Péntek esti adok-kapok, avagy gólok a visszatérő Osztrák 2-n!

Mind a Liefering, mind a Horn együttese nagy elánnal vágott neki a tavaszi idénynek, kérdés az újabb 3 hónapos "pihenő" hasonlóan jó hatással lesz-e a felekre... Van egy jó kis tippünk a 2. félidőre!

LABDARÚGÁS: AUSZTRIA - 2. LIGA
2020.06.05. 18:30
SV HORN - FC LIEFERING

• Az Osztrák 2-ben két olyan csapat veti bele magát ismételten a küzdelmekbe, akiknek jót tett a téli szünet. A Horn a 3 tavaszi találkozóján veretlen maradt és 9:7-es gólarány mellett 5 pontot szerzett. A Liefering esetében 7 egység, valamint +5-ös gólkülönbség (8:3) ez a mutató. A hazaiak a győzelmükkel és 2 remijükkel - jobb gólarányuknak köszönhetően - egyelőre kikerültek a vörös-zónából, míg a látogatók már a dobogó közelét ostromolják. Ami azonban nagyon kiemelkedik a Horn-nál, hogy 13. pozíciója ellenére, csak a listavezető Ried szerzett tőle 1-el több találatot (40:18), ugyanakkor 41 bekapott góljával a liga leggyengébb védelmével "büszkélkedhet". A salzburgiakat sem kell félteni ezen a téren, hiszen 34 beszedett találatra, 38 góllal válaszoltak.
  • A hazaiaktól mindenképp meg kell említenem Canillas nevét, aki a Ried-től érkezett kölcsönbe és olyan jól sikerült a beilleszkedése, hogy mind a 3 meccsén betalált, ráadásul 1-szer mesterhármast szerzett. Lehetne itt még sorolni az eredményesebbnél eredményesebb spílereket (Cheukoua, Mario Steffel), ahogy a Liefering-től is (Adeyemi, Adamu, Anselm), de a látogatónál - utánpótlásnevelő egyesület révén - minden posztra jut legalább 2 olyan tehetség, aki megfelelő minőséget képvisel. A két gárda mérkőzésein leeső 4.2-es, illetve 3.8-as gólátlag, valamint az augusztusi randijuk (2:3) remek kis ajánlólevél egy over-hez, de nekem a felek 2020-as bajnokiján nyújtott 2. félidei aktivitás tűnt fel leginkább. -- A Horn az idén elért 9 találatából 8-at, a Liefering pedig 8-ból 7-et a második 45 percre hagyott. Ez mindkét esetben egy egészen elképesztő mutató, ami által a 2. játékrész 1.5 gól feletti opció nagyon adja magát, de én a busásabb szorzó reményében azt mondom, hogy folytatódik a tendencia és a találkozó 2. felére is hagynak nekünk valamit a csapatok.