2021.04. 21.

Svájci Super League: Ki húzza a rövidebbet?

A svájci szuperligában is hétközi fordulót rendeznek, egészen pontosan a 30-at. Tehát már nem sok alkalma lesz javítani a csapatoknak; így van ezzel a továbbra is a biztos bennmaradásról álmodozó Vaduz és az immáron ezüstös pozícióban székelő Basel. Mindkét csapatnak megvan a konkrét célja és véleményünk szerint tenni fognak azok elérése érdekében! Fotó: Pixabay.com

FC Vaduz - FC Basel
Labdarúgás: Super League, Svájc
2021.04.21. 20:30

• A Vaduz közel állt a bravúrhoz Lausanne-ban és bő félóra elteltével Gajic büntetőjének köszönhetően megszerezte a vezetést, nem érdemtelenül. Mindkét félidőt irányították a liechtensteiniek, veszélyesebben játszottak, több helyzetet dolgoztak ki, de a 2. játékrész első harmadában elég volt egy 6 perces rövidzárlat, ami a vesztüket okozta (1:2). Nincs egyszerű dolga Mario Frick-nek, mert még mindig látszódik csapatán a 2. vonalban megszokott "őrültebb" foci és egy kiforrott stílust nagyon nehéz, valamint időigényes átformálni. A hercegségbeli klub továbbra is maradt osztályozós helyen és szerencséjére az előtte lévő három együttes, illetve a sereghajtó Sion, az előző körben szépen megosztozott egymással a pontokon.
  • A Baselt a szezon közben nemcsak az ág, hanem minden húzza. Volt itt sorozatban 7 nyeretlen meccs, a 2. osztályú Winterthur otthonában a hatalmas 6:2-es kupa lebőgés, na meg persze betegségek, sérülések ezerrel. A múlt hétvégére odáig fajultak a dolgok, hogy a St. Jakob-Parkban vendégeskedő Servette gárdáját esélyesebbnek tartották a győzelemre, mint a 20-szoros svájci bajnokot. Lehet, hogy erre pöccent be az FCB és 9 percnyi játék után már 3:0-ra vezetett, majd egy vendég kiállítást követően további 2 találatot szerzett, így végül 5:0-val söpörte haza, az akkor még 2. helyen álló gesztenyebarnákat. Nagyon kellett már ez a siker Patrick Rahmen tanítványainak, hiszen hosszú-hosszú idő (egészen pontosan december eleje) után tudtak sorozatban 2-szer nyerni. Ez a győzelem a 15 gólos Arthur Cabral hiányában még hangsúlyosabb: Fabian Frei büntetőből talált be, Ricky van Wolfswinkel-nek is összejött a gól, a csereként beálló angolai Pululu pedig mindössze 2 perc alatt duplázni tudott (egyiket büntetőből szerezte).
  • Nem hiszem, hogy a hazaiak vissza tudják fogni magukat, ezért ismét bevállalós focit várok tőlük. Pedig nem ártana 7 fordulóval a vége előtt rutinosabbnak lenniük és szépen gyűjtögetni a pontokat, falnak menés nélkül. A probléma az, hogy a Vaduz elméjében még nagyon frissen él a Baselben aratott 2:1-es siker, melyet bő 2 hete az utolsó pillanatban (93. perc) hozott össze. Az most itt nem feltétlenül jó előjel, ha túlzottan hisz magában a liechtensteini együttes, mert valószínűleg a Basel sem felejtette el azt a találkozót, ráadásul az előző körben valamennyire egészen biztosan helyrerakta önbizalmát, az előzetesen nem éppen könnyű ellenfélnek számító Servette-el szemben. Hát kíváncsi vagyok mi fog kisülni ebből az adok-kapok összecsapásból, mert gólok azok lesznek, nem 1 és nem 2.