2021.04. 25.

Svájci Super League: Luzern - Zürich

A svájci élvonal 31. fordulójának vasárnapi játéknapján a Zürich Lucerne-be látogat. A hazaiak szerdán egy rossz sorozatot zártak le és példájukat a lejtmenetben lévő vendégek is szívesen követnék. Van egy jó tippünk a találkozóra! Fotó: Luzern, Pixabay.com

FC Luzern - FC Zürich
Labdarúgás: Super League, Svájc
2021.04.25. 16:00

• A Zürich ámokfutása hét közben tovább folytatódott, ami egyáltalán nem meglepő, hiszen a regnáló bajnok volt az ellenfél. Eközben a Svájci Kupa-elődöntőjében is érdekelt Luzern, 5 sikertelenül megvívott bajnoki (3 vereség, 2 remi) után tudott ismét meccset nyerni. A vendégek nem játszottak rosszul a Young Boys ellen, ami főleg a 2. félidőben mutatkozott meg, de Kramer találata kevésnek bizonyult és a sárga-feketék bő 20 perc után eldöntötték a mérkőzést (1:2). A FCL mérkőzése szintén szorosra sikeredett a Lausanne-al szemben, melyet óriási csatában, Tasar 90. percben szerzett góljával tudott a maga javára fordítani (1:0). A vendégek középpályája még mindig kissé hiányos lesz és a hazaiaknál is ez a részleg okozza a legfőbb problémát, mert Ndenge, valamint Marvin Schulz személyében, 2 meghatározó játékost kénytelenek nélkülözni.
  • A két csapatot mindössze egyetlen pont választja el egymástól, de 6- és 7. helyük ellenére (a mezőny tömörülésének köszönhetően) a kiesőzóna még igencsak komoly veszélyt jelenthet számukra. A gólszerzéssel egyik oldalon sincs probléma, amiért a hazaiaknál a Sorgic - Schaub páros, míg a Zürich-nél (továbbra is) a Marchesano - Kololli - Kramer trió felel. A felek előző - számos komoly helyzettel kecsegtető - bajnokiját is figyelembe véve, minimum 3 találatot várok, gólváltással tarkítva.

2.5 gól felett + Mindkét csapat szerez gólt - 8/10

Luzern - FC Zürich
Mindkét csapat szerez gólt + Gólszám 2,5 | Igen és több, mint 2,5 | 1.80 | (8/10)