2021.10. 12.

VB-selejtező: Dánia – Ausztria

Az F csoportot Dánia megnyerte 7 győztes mérkőzéssel. A második helyért nagy a harc, amiben még Ausztria is érdekelt. Lássuk tudnak-e ma meglepetést okozni! Fotó: pixabay.com

LABDARÚGÁS, VB – SELEJTEZŐ F CSOPORT | 2021.09.12. 20.45
DÁNIA – AUSZTRIA

• Dánia magabiztosan megnyerte csoportját. Mind a hét mérkőzésüket megnyerték. Gólkülönbségük: 27:0 . Ennél jobb sorozatot nem is lehet produkálni. Az első helyük nincs veszélyben.
  • Ausztriának viszont nagyon fontos a mai találkozó. Egy esetleges győzelemmel még harcban lehetnek a második helyért, vereség esetén viszont már nem sok esélyük marad. Mindez kellő motivációt ad Franco Foda együttesének.
  • A csapat tele van kiváló játékosokkal: Marcel Sabitzer, Marco Arnautovic, Christoph Baumgartner, Stefan Lainer, David Alaba.
  • A válogatott jelenleg a 4. helyen áll, 10 ponttal. Izraelnek is 10 pontja van, míg jelenleg a legjobb helyzetben Skócia van, aki 14 ponttal áll a második helyen.
  • Még van hátra három forduló, ahol bármi megtörténhet. Ausztriának csak magával szabad foglalkozni, és megnyerni a találkozót, külöben végleg elszálltak.

Éppen  ezért azt godolom, hogy az osztrákok már az elejétől letámadnak, aminek már az első félidőben gól lesz az eredménye. Nagyon nehezen tudom elképzelni, hogy a dánok ma sem kapnak gólt. Részükről már nincs az a nagy motiváció, és ilyenkor kihagyhat a figyelem is. Az ellenfél pedig bővelkedik kiváló játékosokban. Remek a szorzó az első félidőben lőtt osztrák gólra, egy próbát megér!