A villámtipp rovatban egy-egy ötlet kibontása olvasható, olyan érvek, olyan tények, amelyek megerősítik az adott eseményre kiajánlott tippet! Egy érv, egy tipp! Fotó: Pixabay.com

LABDARÚGÁS, EURÓPA KONFERENCIA LIGA SELEJTEZŐ|

2022.08.03. 19.30
WOLFSBERGER AC – GZIRA

A Wolfsberger az előző idényben a Salzburg és a Sturm Graz mögött harmadik helyen végzett a bajnokságban. A rájátszásban az Austria Wien egy ponttal megelőzte az együttest, negyedikek lettek, és így indulhatnak a Konferencia Ligában. A felkészülés jól sikerült a csapatnak, a lejátszott öt mérkőzés alatt csak egy meccsen nem lőttek gólt. A bajnokság is megkezdődött, ahol két döntetlenen vannak túl, de már szereztek 3 gólt.

A máltai Gzira már két fordulón túljutott a Konferencia Liga selejtezőjében. Először az andorrai Atletic Escaldest győzték le összesítésben 2-1-re, majd a szerb Radnicki Nis gárdájával vívtak két parádés mérkőzést, rengeteg góllal. Először hazai pályán végeztek 2-2-re, majd a szerb együttes otthonában szintén 2-2 lett a rendes játékidő vége. A hosszabbításban is egy-egy gól született, így büntetőkre került sor, amelyet megnyert a máltai alakulat. A máltaiak bebizonyították, hogy a támadásokra helyezik a hangsúlyt. A Radnicki Nis kiejtése nagy fegyvertény. Ez önbizalmat ad a játékosoknak. Ma is bátor, támadó játékot várok a Gziratól, és gólt, amire remek szorzót kapunk.