2022.06. 02.

Az Eibar csak magát okolhatja

Az utolsó percekben bukta el a feljutást az Eibar a zárónapon, így pótvizsgára kényszerül. Ma a Girona otthonában kezdi a play offot. Fotó: pixabay.com

Girona - Eibar, 2022.06.02. 19:00, Labdarúgás, Spanyol 2., rájátszás a feljutásért

• A Girona 68 ponttal, erős hazai mérleggel a 6. helyen zárta a másodosztályt, az utolsó játéknapon szerzett idegenbeli egy pontja éppen elegendő volt a pozíciója megőrzéséhez. A társulat otthon volt erősebb, 13-3-5-ös mérlege mellé 36-16-os gólkülönbséget hozott össze. A formája kissé szeszélyessé vált a szezon végére, de a play off azért összejött a brigádnak.
  • Vasárnap este háromnegyed 10-ig az Eibar páholyban érezhette magát, akár egy iksszel is bebiztosíthatta volna az egyenes ágon való feljutást, ám a 91. percben a sereghajtó betalált, így a gárda pont nélkül maradt, ami azt jelentette, hogy beelőzte a Valladolid és az Almeria is. Vendégségben 9-6-6-os sort produkált, 26-26-os gólkülönbséggel. Érthető módon nagyon cslódott volt a csapat, amely most pótvizsgákra kényszerül.
  • Az utolsó hat meccsüket egyaránt az Eibar nyerte meg, de ma nem merünk bizalmat szavazni a vendégeknek. A Girona otthon azért kellően gólerős, így a találatváltásra megyünk rá, egészen kellemes szorzóért!