2020.03. 27.

Labdarúgás: Svéd felkészülési találkozón foghatunk remek szorzót!

A svédek ügyet sem vetnek a koronavírus-járványra és töretlenül mennek a felkészülési mérkőzések, egyelőre az alsóbb ligákban. A mai meccsemen két olyan alakulat meccsel, amelyek között osztálykülönbség van. Lássuk.

LABDARÚGÁS, FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
2020.03.27. 19:00
QVIDING - ODDEVOLD

• A svéd labdarúgó bajnokságok a következőképpen épülnek föl. Az élvonal az Allsvenskan, a második vonal a Superattan. Ezek a csapatok mind professzionálisak. Aztán már vegyes a kép. A harmadik vonal és a Superattan között nincs olyan nagy különbség, Svédországban-, hasonlóan Angliához ezt hívják 1. osztálynak, amely két ligából áll a Norra és a Södra (Észak és Dél) ebből könnyen kitalálható, hogy területi alapon vannak felosztva. A Qviding csapata tehát a harmadik vonal tagja, a svéd 1. osztály Södra ligában szerepel. Itt 2018-ban a Mjalby lett a bajnok, amely tehát ezzel feljutott a Superattanba, vagyis a másodosztályba, ahol 2019-ben nemcsak hogy megállta a helyét, hanem meg is nyerte azt! Tehát a Svéd Harmadosztály és a második vonal, a Superattan között nincs nagy különsbség.
  • A Quviding tehát a harmadik vonal képviselője alaposan meccsben van, február eleje óta játssza a felkészülési meccseket. Két győzelem és egy döntetlen mellett van egy veresége a GAIS ellenében (február 15), amely csapat a SUperattanban szerepel. Kiegyenlített meccsen kaptak csak ki 1-0 arányban. A Qviding masszív középcsapat lesz a szezonban, nem lesznek kiesési gondjai. A csapat jobb játékosai közé tartozik Edvin Dahlquist balhátvéd, akit az IFK Göteborgtól kaptak kölcsön és Robin Eriksson 29 éves rutinos középcsatár. A keret összértéke 240 ezer euró.
  • Az ellenfél az Oddevold csapata, amely tehát egy osztállyal lejjeb, a Svéd 2. ligában szerepel, de tavaly esett ki onnan, ahol a Quviding szerepel. A csapat elsősorban a fizikai erőre épít, brit stílusú masszív játékot követ, ahogyan a skandináv alsóbb osztályok csapatai általában. Természetesen itt is, mint minden alakulatnál van egy-két technikás futballista is, elsősorban a tehetséges fiatalok köréből kerülnek ki. A keret értéke 150 ezer euró, Kristoffer Björk kapus ebből 50 ezret ér, ő az egyik legértékesebb játékos, rutinos nyugodt hálóőr. Mellette még Ahmad Gero 20 esztendős nigériai középcsatár is ennyi tér. Robbanékony gyors játékos, valamint Kenan Mehovic szintén 50 ezret ér a piacon, ő pedig 26 éves baloldali középpályás.

Mindent összevetve ha nincs is egy egész osztálykülönbség a két csapat között, azért a Qviding jobb csapat, ráadásul meccsben is vannak. A GAIS elleni játékuk és a legutóbbi győzelmük alapján a forma alakul, egyértelműen ők az esélyesek ma!