2019.04. 28.

Szoboszlai-varázslattal nyer a Salzburg?

pletszo

Akár már a mai napon bajnok lehet Ausztiában a Salzburg, ehhez győzelemre van szüksége a Wolfsberger ellen, amelyet a héten egyszer már legyőzött, valamint a LASK Linz botlása is kell a mai bajnokavatáshoz.

LABDARÚGÁS, OSZTRÁK BAJNOKSÁG, FELSŐHÁZ | 2019.04.28. 14:30
WOLFSBERGER - SALZBURG

• A felsőházi rájátszásban is parádésan menetel a Salzburg, hiszen azok után, hogy fölényesen nyerte meg a 22 meccses alapszakaszt, a legutóbbi öt mérkőzéséből is négyet behúzott. Csupán a St. Pölten otthonában veszítettek el két pontot. Immáron a bajnoki cím kapujába értek, hiszen tizenkét ponttal előzik meg a Linzet és még tizenöt pont szerezhető. Egy mai győzelemmel és a Linz botlásával biztossá válna az aranyérem számukra. A nemzetközi kupában is bizonyították, hogy egyre erősebb csapatot alkotnak, a Napoli ellen kis híján visszajöttek az Európa-liga nyolcaddöntőjében. Ebben az eredményben már oroszlánrészt vállalt a 18 esztendős magyar középpályás, Szoboszlai Dominik, aki azóta már a Salzburg vezéregyéniségének számít, lövi a gólokat és remekül kiszolgálja társait. A Wolfsberger elleni szerdai találkozón a 87. percben 1-0-s hátrányban az ő átadásából egyenlített Onguene, majd Dabbur és Minamino góljával végül 3-1 lett a végeredmény.
  • Most itt a lehetőség a Wolfsberger előtt, hogy hazai környezetben visszavágjon, de azért az erőviszonyokat figyelembe véve egyértelműen idegenben is favorit a Salzburg és mi magyarok csak remélhetjük, hogy ezúttal is Szoboszlai lesz a kulcsember. Ebben az idényben ez lesz a negyedik egymás elleni meccse a két csapatnak és mindig a Salzburg nyert, idegenben ráadásul 4-1-re a táblázaton harmadik helyen álló ACW ellen.