2020.04. 26.

Tádzsikisztán: A gólok napja Hudzsandban!

A tádzsik élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban két kiemelt csapat van. Az egyik az Isztiklol, amely már tegnap lejátszotta meccsét, a másik pedig a Hudzsand, amely egy remek szuperkupa-meccs után nem a legtökéletesebben kezdte a bajnokságot. Ma pedig elég nehéz ellenfél érkezik az észak-tádzsik kisvárosba.

LABDARÚGÁS, TÁDZSIKISZTÁNI BAJNOKSÁG
2020.04.26. 13:30
HUDZSAND - REGAR-TADAZ TURSZUNZADE

• Nézzük mit is szedtem össze a Hudzsandról legutóbb. Ez ma is tökéletesen áll: A Hudzsand a hátterét és a játékoskeretét illetőleg az Isztiklol után van ugyan, de mégis kiemelkedik a bajnokságból. tádzsik szinten remek játékosok alkotják. A Szuperkupán majdnem sikerült meglepnie az Isztiklolt, már a második percben betaláltak az ország legerősebb csapatának, az Istiklolnak. Miután a vezetést megszerezték, az Isztiklol fokozatosan átvette a meccs irányítását, de csak a 78. percben tudott egyenlíteni, majd a 80. percben nyerni is tudott.
  • Aztán a CSKA Pamir Dusanbe ellen sima 3-1-es  győzelmet arattak vendégben is, nem volt kérdés. Sidorov, Beknazarov és Akhmedov is remekül szerepelt. Nikola Lazarevic a szélsőjátékot preferálja, ennek megfelelően mindkét oldalt megerősítette. A bal szélre érkezett a Bunyudkor Tashkent csapatától Sanzhar Rikhsiboev, aki még csak 20 esztendős, de már most emelkedik az ára. Ő tavaly nagyszerűen játszott a bajnokságban, a Khujandban tovább fejlődhet. A jobb oldalon zakatol majd Fatkhullo Fatkhulloev, aki rutinos, remek játékos, tavaly játszott az Istiklolban is. Mindkét játékos kiválóan beilleszkedett és jól játszik. Utána pedig értetlen módon egy vereség következett, 3-2 arányban vereséget szenvedtek a Khatlontól, ám ez egy olyan meccs volt, ahol mindkét csapatnak jól ment a játék és talán a szerencsével némileg hadilábon álltak. Hozzáteszem, hogy ugyanez a Khatlon legutóbb 2-2-es döntetlent játszott idegenben az Isztiklollal! Legutóbb pedig a Kuktos következett és ismét kudarc, hiszen a pontosztozkodás a Kuktos csapatával a hudzsandi sportveztésnek nem számít sikernek.
  • Ma pedig sokkal nehezebb dolguk lesz, hiszen a Regar-Tadaz az anyagi és infrastrukturális lehetőségeit tekintve valahol utánuk jön nem sokkal. Viszont ők is ugyanolyan felemásan kezdték az idényt. Nagyon hasonló az eredménysor, mint a Hudzsandnak, hiszen egy vereség, egy döntetlen és egy győzelem a mérleg, viszont ők legutóbb nyertek az Isztarvasan ellen!

Azt gondolom, hogy a fehérorosz bajnokságban gyakori a kevés gól, de most mindkét csapatból kinézem a találatot!