2021.05. 12.

Giro D'Italia - 5. szakasz Modena → Cattolica, 171 km

Május 8 - 21 között rendezik meg az idei kerékpárosszezon első Grand Tourját, az olasz körversenyt, a Giro D'Italiát. Itt a Tipplapon végigkövetjük a versenyt megpróbálom a legjobb tippeket hozni, hogy a végén nyereségesek lehessünk.

Tegnap Valter Attila 6. helyen ért célba, ezzel az összetettben 5., ami pedig óriási teljesítmény, rajta van a legjobb 25 éven alulinak járó fehér trikó! A tipp jött, ma pedig megpihenhetnek az összetett menők.

5. szakasz Modena → Cattolica, 171 km

• Ugyanis egy vérbeli sprintszakasz következik Modena és Cattolica között mintegy 171 kilométeren. Szinte sík, így majdhogynem biztos, hogy sprintbefutó lesz.

• Nem fognak elengedni szökést úgy, hogy az eséllyel hazaérjen. Az összetett menők a mezőnyben pihennek egyet, a végén pedig a legjobb dugattyúlábúak hajráznak egy látványosat a győzelemért. Az esélyesek közé tartozik Dylan Groenewegen a Jumbo sprintere, Caleb Ewan a Lotto dugattyúlábúja, Tim Merlier az Alpecinből, aki a 2. etapot megnyerte, természetesen Fernando Gaviria is ott lesz az elején, hacsak a saját csapattársa nem keni fel ismét a kordonra. Valamint Elia Vivianinak és Giacomo Nizzolónak is van némi sansza. Közülük kerül ki a futamgyőztes, szerintem.

Fotó: teamjumbovisma.com

• Tipp: A 2. etapon, ami hasonló volt a maihoz, Dylan Groenewegen nagyon jól jött, annak ellenére, hogy hosszú ideig el volt tiltva. Nem is volt rendesen helye, ennek ellenére 4. helyre bejött. A futam után azt nyilatkozta, nagyon jó erőben volt, a helyezedés nem volt tökéletes és alig várja a következő sprinter szakaszt. Ezt! Caleb Ewan viszont messze nem tudta azt nyújtani, amit vártak tőle, volt helye is pedig. Azt gondolom, hogy a hollandnak van esélye ma megelőzni a kis ausztrált. Dupláz a szorzó!
D. Groenewegen előrébb végez, mint C. Ewan | 2.00 | (7/10)