2019.01. 27.

Cadel Evans Great Ocean Road Race: Szezonnyitó klasszikus remek szorzókkal! (korai)

Egy izgalmas, minden bizonnyal sprintbefutóval végződő versennyel megkezdődik a 2019-es Klasszikus-szezon is! Január 24-én Ausztráliában a korábbi Tour-győztes Cadel Evans nevével fémjelzett egynapos klasszikuson csapnak össze a legmagasabb szinten tekerő kerékpáros-csapatok.

Cadel Evans Great Ocean Road Race – 174km
2019.01.27 Geelong, Ausztrália

• A versenyt Ausztráliában Geelong városa körül megtervezett 174 km-es útvonalon rendezik. A rajt Geelongban van, majd áttekernek Cadel Evans szülővárosán, Barwon Heads-en, érintve Evans kedvenc szörf-paradicsomát a Bells Beach-et. A menet végén visszaérkeznek Geelongba, ahol a cél is lesz. Ami pedig az altimetriát illeti, nem kell félnie senkinek, hiszen a 122 méteres domb, a Challambra Crescent az egyetlen komolyabb emelkedő a maga 1,2 km-es hosszával és 8,4%-os emelkedési rátájával, viszont ezt négy alkalommal kell megmászni az útvonal második felében. Ez az emelkedő nem tétel egy profi bringásnak, még a legnagyobb testű sprinter is könnyedén meghódítja.
  • Egy klasszikus-egynapos versenyről beszélünk, még akkor is, ha sokkal kevésbé nehéz a futam, mint mondjuk az Ardennekben. Az előbb említett négy mászás valamelyikén, többnyire az utolsón meglép egy kisebb-, 10-15 fős csoport és közülük kerül ki a végső győztes. Általában tipikus klasszikus-stílusú versenyző nyer. 2015-ben Gianni Meersmann sprint után nyert. 2016-ban Peter Kennaugh meglépett az utolsó kilométeren és ezzel a támadással sikerült első helyen végeznie. 2017-ben szintén egy kisebb maximum 20 fős csoport érkezett el az utolsó kilométerekhez és a végén sprintbefutó volt, ahol a német Nikias Anrd lett az első. Tavaly ugyanez volt a forgatókönyv. Egy kisebb csoport ért a végére ahol egy kiélezett sprintbefutó után Jay McCarthy örülhetett.
  • Ma ugyanezt várom. A verseny kétharmadát a peloton együtt tudja majd le. Az esetleges szökéseket befogják és a Challambra Crescent utolsó megmászása során lesznek támadások, majd egy kisebb-, 8-15 fős boly elszakad és a végén közülük kerül ki a győztes. Az idei rajtlistából az olasz Elia Viviani szédületes formában van már most, ráadásul szereti ezt a versenyt, tavaly a második lett McCarthy mögött. Viviani az idénnyitó-, szintén ausztrál veresenyen a Tour Down Underen megnyerte az első szakaszt, a másodikon 7. helyen ért be. Azt gondolom, hogy a Quick Step sora és felvezető vonata idén is a legerősebb a mezőnyben. Elia Viviani tavaly a legeredményesebb versenyző volt a szezonban, nagyon fekszik neki a csapat. Duzzad az önbizalomtól és nagyon gyors. Remek esélyei vannak ezen a versenyen is. A futamgyőztesre leadott tippem az övé!, azonban ne felejtsük el, hogy ez egy technikai sportág, nem csak a sportoló képességein és pillanatnyi állapotán múlik a győzelem, hanem a szerencsén és a technikán is. Defekt, bukás, hülye néző bármi történhet és oda a verseny.