2018.12. 22.

Kosárlabda: Voulez vous jouer au basket aujourd'hui?

Ahogy a címből is kiderül a francia pontvadászat mai meccseiről szólnék néhány mondatot és szót ejtek a szorzókról is. Lássuk!

KOSÁRLABDA, FRANCIA BAJNOKSÁG

• A listavezető Lyon négymeccses győzelmi sorozatban van, de legutóbb remizett a 14. Chalon-Reims-szal, így a mai meccse a 6. JL Bourge-zsal szemben inkább kihagyós. A győzelem valószínűleg meg lesz, de ki tudja mennyivel, hendivel sem piszkálnám meg!
  • A Nanterre az egyik legjobban dobó alakulat, legutóbb szégyenteljes vereséget szenvedett az egyxik kiesőjelölt, a Cholet otthonában (98-92), igaz hosszabbítás után. A kiscsapat az életéért harcolt és ez a mentalitás most sikerrel járt. Ezzel a pontvesztéssel megágyaztak mai tippünknek, ugyanis a Nanterre harmadik helyen áll, nem nagyon engedhet meg magának sok kudarcot. Mai ellenfél a 15. helyezett Le Portel, zsinórban öt vereség után és a harmadik legrosszabb védelmi mérlegével! Ezt a meccset nagyon le kellene hoznia a Nanterre-nek, mert négyen nyomulnak mögötte ugyanakkora győzelmi arányal. Biztos hazai sikert várok, kis mínuszról is lehet indítani a hazaiakat. TIPP: Nanterre -5,5 – 1,40
  • A Cholet megmutatta a Nanterre ellen, hogy ha nagy az akarat, akkor képesek kosárlabdázni. Ez a siker, még ha hosszabbításban is lett csak meg, minden bizonnyal meglöki a szekeret. Ma az 5. Dijonhoz utaznak, akik ellen minden bizonnyal vereség lesz a vége, de harcolni azt fognak! A Cholet védekezése a legszellősebb, a Dijon pedig jól dob! Minden összeáll egy overre! TIPP: KÉSŐBB
  • Nomen est Omen. Vagyis a Fos csapatáról fogok kicsit beszélni. Nem játszanak túl jól, de ma esélyesek lesznek a győzelemre, hiszen az Antibes a leggyengébben dobó és a második legrosszabb védelmével rendelkező csapat. Ezt nem hagyhatja ki a hazai csapat ma! Sima győzelem, beleértve az esetleges hosszabbítást is, 1,50-et ér! TIPP: Fos-Sur-Mer – 1,50
  • A Boulazac – Paris Levallois meccs nagyon kétesélyes, ezt ma kihagynám.