2019.08. 07.

NB2: Kudarc az idénynyitón, lesz-e javítás?

A magyar másodosztályú labdarúgó-bajnokság egyik kiemelt csapata, abszolút feljutási eséllyel, remek játékoskerettel a Vasas SC. Kimondva-kimondatlan őket és a másik budapesti csapatot, az MTK-t tartják a feljutás két nagy esélyesének. Mindketten vereséget szenvedtek a bajnokság első meccsén, most a Vasas máris megkapja a lehetőséget a javításra, az ellenfél a Soroksár csapata lesz.

LABDARÚGÁS, NB II
2019.08.07. 19:00
VASAS - SOROKSÁR

• Ami szembetűnik az a kínált szorzók hatalmas különbsége (1.5 a Vasasnak, 3.3 a döntetlen és 6.25 a Soroksár-siker). Pedig ez az NB 2  nagyon kiegyenlített lesz! Az első fordulóban a feljutásra esélyes csapatok közül csak a Győr tudott nyerni, a Haladás és a Gyirmót 1-1 ponton osztozkodott a pénteki rangadón, míg a Vasas és MTK idegenben kapott ki. A Soriban a Kazincbarcika ellen Csonka András és Takács Zsolt Zsombor személyében két Fradi-kerettag is szerepet kapott. A sárgák végig uralták a meccset, az első perctől nyomás alatt tartották a Kazincbarcelonát. Kihagytak egy tizenegyest, majd belőttek egyet, mindkettő jogos volt. Az utolsó-utáni percben egyenlített egy előreívelés után az ellenfél, a döntetlen abszolút a Kazincbarcikának hízelgő! Lipcsei péter ismét remek, egységes csapatot épített, egy olyan keretből, amely köszönőviszonyban sincs a kiemelt alakulatokéval (MTK, Vasas, Győr, Gyirmót)! Biztos vagyok abban, hogy a Soroksár idén is megnehezíti majd a feljutásért harcoló alakulatok dolgát. Ahogy ma a Vasasét is!

• A Vasas leszerepelt az első mérkőzésen az idényben. A Dorog odahaza remekül játszott, irányították a játékot és Paudits két remekbe szabott góljával már az első játékrészben előnyre tettek szert. A második változatos volt a játék képe, a Vasas teljesítményéből hiányzott az átütőerő, próbálkoztak, próbálkoztak, de csak a szépítésre futotta, az utolsó-utáni percben, Birtalan büntetője révén. Szanyó Károlynak gatyába kell ráznia a csapatot, mert a Sori minden bizonnyal ismét a Fradi-játékosokkal megerősítve érkezik és ahogy Lipcsei Péter mentalitását jellemzi, nem fogják egykönnyen adni magukat.

Jobb Vasasra számítok, mint az idénynyitó, de nem vagyok benne biztos, hogy elég lesz ez a győzelemre, sőt! Ha ki is kap a Soroksár, maximum egy találattal!