2019.08. 21.

MLB: balkezes dobók ellen nem megy...

A négy meccses széria harmadik felvonására készül a Pittsburgh és a Washington együttese. A házigazda Pirates behúzta a 2. derbit, miután a Nationals kiütötte őket a széria nyitómeccsén. De vajon ki zsebeli be a harmadik mérkőzést?

Baseball, MLB alapszakasz
2019.08.22. 01:05
Pittsburgh Pirates - Washington Nationals

• A házigazda Pirates 52-73 mérlegével már búcsút inthet a rájátszásnak, vagyis a gárda szezonja lényegében véget ért. Csak a Miami csapatát előzik meg a Nemzeti Ligában és sem otthon, sem pedig idegenben nem tudnak 50%-os mérleget felmutatni. Szerzett pontok tekintetében a 10. helyen állnak az NL-ben, ugyanakkor hazafutások számában nem jeleskednek (134). A támadósor ütési átlaga hiába a 3. legjobb az NL mezőnyében, a védelem 685 pontot engedett eddig az ellenfeleknek, ezt pedig nehéz kompenzálni. Támadásban Marte és Bell viszi a hátán a csapatot, ők jegyzik a legtöbb szerzett pontot és ütést is. A dombon ezúttal Musgrove (8-11, 4.59 ERA) kezd, aki az előző meccsén 9 strikeout mellett 2 pontot engedett a Cubs csapatának. Ezt leszámítva nincs jó hónapja, a Mets ellen pl. 3.1 inning alatt 10 ütést és 8 pontot engedett, ez volt a szezonbeli egyik legrosszabb meccse.

• A vendég Washington nem lazíthat, ugyanis az Atlanta csapata még befogható a csoport első helyén, de a Wild Card helyekért is óriási a harc. Jelenleg 68-57 mérleggel állnak, ugyanakkor 4 csapat is szorosan a nyomukban van. A playoff tehát reális cél, olyan játékosokkal pedig ez nem is olyan meglepő, mint a Rendon-Eaton-Soto-Robles-Turner ötös. Minden kezdő dobójuk kiválóan teljesít, elég csak Strasburg vagy Scherzer nevét említeni. Az NL mezőnyében az 5. legjobb ütési átlag az övék, szerzett pontok tekintetében szintén az 5. helyen állnak. Kezdő dobójuk ezúttal a balkezes Corbin (9-5, 3.34 ERA) lesz, aki legutóbb a Milwaukee ellen 6 inning alatt csak 1 pontot engedett, és azt a meccset 2-1-re meg is nyerte a Washington csapata. A Pirates csapatával idén már találkozott egyszer, akkor (április 12-én) 7 inning alatt 4 ütést és 1 pontot engedett, csapata azonban hosszabbítás után 6-3-ra kikapott.

• A széria első meccsén hengerelt a Nationals: 13-0-ra nyerték meg az első felvonást. A második derbin aztán vissza tudott vágni a Pirates a 4-1-es győzelemmel, Strasburg akkor hiába adogatott kiválóan 7 inning során a Nationals oldalán, végül a cseredobók elveszítették a 8. inningben a meccset. A harmadik derbi különösen fontos a Washington számára, hiszen a playoff végett minden győzelemre kiemelten szüksége van a csapatnak. A Pittsburgh egy verhető csapat, ráadásul a Nationals mellett szól az is, hogy a balkezes dobók ellen a Pirates ütősor gyengén teljesít (.245 ütési átlag, 125 pont, 273 ütés, 32 hazafutás). Ez óriási előny lehet, Corbin 6-7 inninget simán a pályán tölthet, és ha megkapja a támadósortól a támogatást, akkor lazán behúzhatja ezt a derbit a Nationals.