2019.11. 19.

Bajnokok Ligája: megoldható feladat vár a német bajnokra

A jégkorong BL legjobb 16 csapata közt a Mannheim szoros meccsen kapott ki a Mountfield otthonában 1-0-ra, ám a németországi visszavágón már hengerelhet az együttes, és kiharcolhatja a negyeddöntőbe jutást.

Jégkorong, Bajnokok Ligája
2019.11.19. 19:00
Mannheim - Mountfield

• A Mannheim csapata az előző idényben toronymagasan megnyerte a DEL alapszakaszát, majd a rájátszásban csupán két meccset elveszítve meg sem állt a bajnoki címig. A BL csoportkörében az F-jelű négyest nyerte meg a gárda a Djurgarden-Vienna-Tychy hármas előtt, és csupán a Djurgarden otthonában szenvedett vereséget. Masszív támadójáték és stabil védekezés jellemezte a gárdát a csoportmeccsek alatt. A német élvonalban 19 kör után 32 ponttal a 3. helyen áll a társaság, legnagyobb problémája azonban a védelmi sebezhetőség: máris 58 kapott gólnál tartanak, ennél csak 3 csapat kapott többet az élvonalban. Viszont hétvégén a Bremerhaven ellen végre sikerült megtörniük 4 meccses nyeretlen szériájukat, 3-0-ra múlták felül a riválist. A tavalyi húzóemberek közül hárman távoztak egyébként, többek közt a gólkirály Kolarik is. Gólok tekintetében idén a Smith-Desjardins-Huhtala hármas viszi a hátán a csapatot, asszisztokban pedig a Katic-Stutzle páros is kiemelkedik.

• A Mountfield az előző cseh idényben 4. kiemelt volt a rájátszásban, ám a negyeddöntőben gyorsan el is véreztek a Brno ellen úgy, hogy meccset sem tudtak nyerni. A friss szezonban sem igazán megy a szekér egyelőre: 26 ponttal a 9. helyen állnak csupán, legutóbbi 4 bajnoki meccsüket elveszítették. A cseh top10 csapat közül ők lőtték eddig a legkevesebb gólt (50), védelmük pedig átlagosan 3 gólt szed be meccsenként. A BL-ben a H-csoportot 12 ponttal a 2. helyen zárták a Frölunda mögött, idegenben kikaptak meglepő módon Cardiffban (2-3), saját közönségük előtt pedig a csoportgyőztes Frölunda verte el őket (3-4). Egyértelműen Smolenak a csapat húzóembere, a jobb szélső már 8 gólnál tart a cseh ligában, míg a BL-ben 2 gólt jegyez.

• A párharc első meccse nagyon kemény küzdelmet hozott Csehországban, melynek során kevés igazán komoly lehetősége adódott az együtteseknek. Végül a kiegyenlített meccsen Jergl 3. harmad 16. percében szerzett találata döntött (1-0), ez azonban nem mondható meggyőző előnynek. Ráadásul a Mountfield két nagyon kemény bajnokival "hangolt" erre a derbire, hiszen a Trinec és a Sparta volt az ellenfél. Ezzel szemben a Mannheim egy könnyed 3-0-ás sikert aratott egy verhető ellenféllel szemben, aki ellen félgőzzel játszottak, amit a mindössze 22 kapot eltaláló Mannheim-lövés is jól mutat. Ezúttal is hatalmas küzdelem várható a két csapat közt, ugyanis még semmi sem dőlt el és vélhetően az utolsó percekig lehet esélye bármelyiküknek a továbbjutásra. Az viszont tény, hogy a Mannheim rendelkezik itt az erősebb kerettel, támadásban sokkal többre képesek a cseheknél.
  • Azt mindenképp érdemes megemlíteni, hogy a BL-ben nem számít az idegenben szerzett találat. Vagyis: bármilyen 1 gólos Mannheim siker itt hosszabbítást eredményez, míg egy döntetlennel vagy vendég sikerrel a Mountfield jut a legjobb 8 csapat közé. A rendes játékidőre fogadok ezen a derbin, sokkal ütősebbnek érzem a német bajnokot a cseh élvonalban szenvedő Mountfield csapatánál. A vendégeknél nincs igazán kiemelkedő játékos, hazai oldalon több ilyen is található. Ha a Mannheim tudja hozni az odavágón mutatott védekezést, és kicsit hatékonyabbá tudja varázsolni a támadójátékát, akkor megszerezheti a győzelmet.
Mannheim - Mountfield | 1 | 1.88 | (5/10)