2020.01. 06.

Chance Liga: gólgyáros csapatok a jégen

A cseh másodosztályú hokiligában az egyik kedvenc csapatunk az újonc Sokolov. Hétfő este a rájátszásra pályázó Prostejov csapatát látják vendégül, akik szintén nem a stabil védelmükről híresek. Lássuk, milyen tippben lehet itt érték!

Jégkorong, Cseh másodosztály
2020.01.06. 18:00
Sokolov - Prostejov

• Az újonc Sokolov együtteséről már sokszor volt alkalmam írni, és hétfő esti meccsüket sem hagyom ki. A gárda rendkívül lelkesen játszik minden meccsén, különösen a hazai derbiken. Ezt a lelkességet kiválóan mutatja a 36 forduló alatt lőtt 99 góljuk, amely hiába emelkedik ki az alsóházból, mégis sereghajtó a gárda. Ezt annak köszönheti, hogy védelme tragikus és immáron 151 kapott gólnál jár. Otthon egyébként zsinórban 4 bajnoki meccs óta nem tud nyerni a gárda, ezalatt pedig 22 gólt kaptak (Slavia 3-5, Ceske 1-6, Frydek 4-7, Jihlava 2-4). Támadásban a Kverka-Vracovsky-Osmik hármas a volt csapat alapja, a múlt idő pedig annak köszönhető, hogy közülük már csak Kverka van a keretben, a másik két játékos az élvonalba szerződött. A Sokolov csapatáé egyébként a liga legrosszabb emberhátrányos védelme a maga 71.61%-ával, míg emberelőnyös teljesítményük (16.67%) a középmezőnybe tartozik. Érdekesség, hogy a szezon során a kapuban már 6 játékost is kipróbált a csapat, de valójában szinte lényegtelen a hálóőr személye, mert egyikük sem igazán tudja a védelem által rá helyezett nyomást hárítani.

• A vendég az a Prostejov lesz majd, amely 54 pontjával az alsóház 2. helyén áll jelenleg, és reális esélye lehet bejutni a másodosztály rájátszásába (az alsóház első két helyezettje jut be). Ráadásul előnyük 7 pont az üldöző Frydek-Trebic párossal szemben, amely már-már tekintélyesnek mondható. Zsinórban három bajnokit nyert meg a gárda, és ezalatt az egyébként elképesztően hatékony támadósor szép számmal termelte a gólokat: 7-0 a Trebic, 5-1 a Benatky és 6-5 az Usti ellen. Erejéhez képest egyébként a csapat rengeteg gólt kap (122), ugyan az előtte álló Jihlava 2 meccsel kevesebbet játszott, de 41 góllal kapott náluk kevesebbet. Az viszont vitathatatlan, hogy a Prostejov rendelkezik az alsóház leghatékonyabb támadósorával, 115 gólt termeltek eddig, és a 18 vendég fellépés alkalmával összehozott 59 gól sem rossz - bár ehhez 62 kapott gól is párosul. A kapuban itt 4 játékos kapott már lehetőséget, közülük azonban hárman nem érik el a 90%-os hatékonyságot, egyedül a 6 meccsen szerepet kapó Huf hoz 92.31%-ot. Emberelőnyös szituációit közel 19%-ban váltja gólra a csapat, viszont övék a liga 2. legrosszabb emberhátrányos védekezése a maga 77.42%-ával.

• Elsődleges tippem erre a találkozóra az 5.5 gól feletti opció lett volna, azonban 1.60-as szorzó alatt ebben már nem sok értéket látok, viszont egy kombi szelvényen elférhet. Ennél sokkal értékesebb lehet azonban az 1. harmad góljaira tippelni, és a kezdő harmadban rögtön legalább 2 gólt várok a két együttestől. A Sokolov és a Prostejov is remek támadójátékot mutat, emellett mindkét együttesre jellemző a laza, nem túl hatékony védekezés, valamint a rémes emberhátrányos védekezés. Márpedig kiállítások már az első felvonás alkalmával is várhatóak, amelyeket gólra is válthatnak a csapatok. A Sokolov pályaválasztása mellett ebben az idényben szeptember 25-én találkozott a két együttes, és akkor 9-3-ra nyert a Prostejov, az első harmadban akkor 6 találat született. Pörgős, eseménydús kezdést várok a csapatoktól, és az 1. harmad 1.5 gól feletti tippre adott szorzókban komoly érték lehet.
1. harmad 1.5 gól felett | 1.75 | (7/10)