Még nem tettünk eddig látogatást a német másodosztályú hokiligába, most azonban megtörjük ezt a sort, ugyanis a sereghajtó Bayreuth és a Freiburg csapatának összecsapása remek szorzót rejteget.

Jégkorong, Német másodosztály
2019.12.13. 20:00
Bayreuth - Freiburg

• A Bayreuth csapata egyértelműen kilóg a német második vonalból - és legnagyobb bánatukra nem pozitív irányba. Mindössze 22 pontjuk van, így sereghajtók, és a playoff 12 pontra van tőlük. A 26 forduló alatt gyűjtögetett 8 győzelem nem is igazán mutatja azt, hogy ez a csapat rájátszásba tartozna... Ha ehhez még hozzárakjuk azt a tényt is, hogy toronymagasan ők kapták a ligában a második legtöbb gólt (103), akkor válik teljessé a kép. Rémes a csapat védekezése, amelyet az egyébként nem is olyan rossz támadójáték képtelen kompenzálni. Néhány példa a szezonbeli őrül meccseikből: 10-7 a Frankfurt ellen, 5-6 a Dresdner otthonában, 6-5 a Ravensburg vendégeként - és ezek csak az utóbbi hetek eredményei. A Rajala-Gron-Jarvelainen hármas fergeteges szezont produkál támadásban, de a kapuban Herden csak 87%-kal véd és 4 gólt kap átlagban meccsenként, és Jaeger sem sokkal jobb nála (88.78% és 3.31 kapott gól/meccs). A védelem botrányos hibákat vét meccsről meccsre, és a potyagólok sem kerülik el a kapusokat - volt szerencsém látni pár meccsüket. Egyébként tavaly a 11. helyen zártak, de a playout során elkerülték a kiesést.

• A Freiburg tavaly a házigazdához hasonlóan szintén a kiesés elől menekült, csak a 13. helyen zárt, és mivel a Tölzer ellen elveszítették a playout elődöntőjét, így a Deggendorfer ellen pengeélen táncoltak, de végül a 4-3-as sikerrel sikerült bennmaradni. Ennek tükrében meglepő a jelenlegi 4. hely, és mindössze 10 pontra vannak az ellovas Kassel mögött. A forma is kiváló, legutóbbi 5 meccséből négyet megnyert a csapat, a legutóbbi 2 bajnokit zsinórban behúzta (Tölzer 4-3, Bad Nauheim 1-0). A Spiro-Pither-Linsenmaier hármas mellett az Allen-Billich páros is hozza a gólokat, és a Farkasok a kapusteljesítményre is büszkék lehetnek. Meisner ugyanis 92.49%-al véd és 2.5 kapott góllal áll, és bár a csere Benzing mindössze 9 percet játszott eddig, de ezalatt nem kapott gólt (4 védése volt ezalatt). Jól áll az emberelőny-kihasználásban is a csapat: 21.9%-os hatékonyság jelenleg, míg a 82.7%-os emberhátrányos hatékonyság a középmezőnyhöz tartozik.

• A Bayreuth védelme egy tragédia idén, és az elmúlt meccseken is katasztrofálisan teljesítettek: 39 kapott gól az elmúlt 8 meccs rendes játékidejében, ami 60 percenként közel 5 gól meccsenként. Viszont tény, hogy támadásban azért van potenciál ebben a csapatban, melyet jól mutat a Frankfurt csapatának lőtt 10 góljuk, de a legutóbbi 2 meccsen is lőttek 3-3 gólt. Nem hiszem, hogy a házigazda védelme ma szedné össze magát még akkor sem, ha egyébként két idei közös meccsük meglehetősen unalmas játékot hozott (2-0-ás és 3-1-es Freiburg győzelem). Őrült játékot, izgalmas 60 percet várok most tőlük, és a legalább 6 gólra adott 1.70 feletti szorzó rendkívül csábító.