2020.04. 01.

Extraliga: jöhet a döntő negyedik felvonása!

A fehérorosz hokiliga döntőjében a címvédő Junoszty ismét előnybe került kedd este idegenbeli sikerével. Vajon a harmadik derbin közelebb kerül a döntőhöz a minszki együttes, vagy újra egalizálni tud a Sahtar?

Jégkorong, Fehérorosz bajnokság, döntő
2020.04.01. 18:30
Sahtar Szoligorszk - Junoszty Minszk

• A bajnoki címvédő Junoszty sikerével rajtolt a bajnoki döntő, miután az első meccsen 5-1-re tudott nyerni első kiemeltként hazai környezetben. A második felvonás alkalmával azonban a Sahtar meg tudta lepni a Minszk csapatát, és kemény védekezéssel végül 3-2-re nyert - elvéve ezzel a hazai pálya előnyét a címvédőtől. Jöhetett kedd este a harmadik találkozó, amely végül túlórát eredményezett, miután 60 percet követően kevés helyzetükből mindössze 1-1 alkalommal találtak be a felek. Végül a hosszabbítás 4. percében Stefanovich szezonbeli 11. találata a vendégek győzelmét hozta, vagyis a Minszk ismét előnybe került.
  • Nehéz meccs vár azonban a Junoszty csapatára szerdán, ugyanis ezúttal is Szoligorszkban kell pályára lépniük. Az első két meccs mindegyikén dominálni tudott mezőnyjátékban a Minszk, a harmadik derbin már nem volt egyértelmű a címvédő dominanciája még annak ellenére sem, hogy rengeteget játszhatott emberelőnyben a társaság. A Sahtar 22 percnyi büntetést szedett össze a harmadik meccs 64 perce során, ezt pedig nem engedheti meg magának ismét a harmadik kiemelt társaság. A Sahtar sikerének egyetlen kulcsa az lehet, amit a második meccsen mutattak: kiállításoktól mentes, kemény védekezés.

• Azonban a Szoligorszk támadójátékát is rendben kell szedni a negyedik felvonásra. Az eddig összehozott 5 gólt a három meccs alatt nagyon kevés, és bár a Junoszty védelme toronymagasan a legjobb a fehérorosz ligában, fel kell törniük a címvédő védekezését. Ehhez szükség lesz a playoff-ban már 7 gólnál járó Dadonov hatékony játékra, akit a Krikunenko-Feklistov orosz páros támogathat gólpasszokkal. Ezzel párhuzamosan viszont kiemelten figyelnie kell a védekezésre is a házigazdáknak, ugyanis a Stefanovich-Drozdov-Kashkar trió nevével fémjelzett Junoszty-offense bármikor képest 4-5 gólt felpakolni az eredményjelzőre...

• Hogy mire érdemes fogadni a döntő negyedik összecsapásán? Nos, az eddig látottak alapján amire egészen biztosan nem alapozhatunk, az a "hazai pálya előnye". Ezt már a Junoszty és a Sahtar is elbukta 1-1 alkalommal, sőt a Szoligorszk az elődöntő során sem tudta kamatoztatni a hazai atmoszférát túl hatékonyan. A harmadik meccsre megírt anyagomban egy hozzászólásra reagálva jól ráéreztem, hogy a keddi meccsen kevés gól várható. Most ennek az ellenkezőjét érzem. Tisztában vagyok ugyan azzal, hogy a fehorosz hokiliga, különösen a playoff-szakasz nem a gólzáporos meccsekről híres, ennek ellenére látok fantáziát a gólokban. Mindkét oldalon vannak veszélyes támadók, a Sahtar védelme sebezhető, ráadásul ha itt esetleg hátrányba kerülnek, akkor tovább kell majd lazítaniuk kemény védekezésükön. Mindent összevetve a 4.5 gól feletti (rendes játékidőben szerzett gólok) tippben látok értéket, de csak közepes téttel.
Sahtar Szoligorszk - Junoszt Minszk (4.m.)
Gólszám 4,5 | Több, mint 4,5 | 2.05 | (5/10)