2020.03. 12.

HockeyAllsvenskan: hatékony támadósorok a jégen

A svéd másodosztályban maratoni, 94.5 perces első meccs után ismét összecsap egymással az alapszakaszt 1. és 2. helyen záró két együttes, vagyis a Björklöven és a MODO. Kiváló támadók sorakoznak mindkét oldalon, ezúttal is eseménydús meccsre van kilátás.

Jégkorong, Svéd másodosztály, rájátszás
2020.03.12. 19:00
MODO - IF Björklöven

• Az alapszakaszt a Björklöven csapata nyerte meg 121 pontjával, 10 pontot vert a 2. helyen záró MODO-ra. Kiváló szezont futott a társaság az 52 meccs során, mindössze 11 alkalommal hagyták el vesztesen a jeget, és még az alapszakasz hajrájában sem lazítottak, zsinórban három sikerrel zártak. A Hutchings-Crandall-Andersson-Selin-Wiklund ötös szép számmal termelte a gólokat, de a védelmére még büszkébb lehetett a társaság. Mindössze 94 gólt kaptak, ami toronymagasan a legkevesebb a ligában, 22-vel kevesebb, mint az ebben a tekintetben 2. helyen záró Timra kapott góljainak száma. Tavaly mindössze a 10. helyen zárt a csapat, ennek tükrében igen komoly előre lépés ez az idény.

• A MODO tehát a 2. hellyel érdemelte ki, hogy ebben a playoff-körben játszhat. Évek óta próbálkozik a legjobbak közé visszajutni a társaság - sikertelenül. Erre az idényre azonban ütős keret alakult ki, és elsősorban támadásban mutatott brutális hatékonyságot a MODO. Az 52 meccs során 205 gólt termeltek, 14 góllal szereztek többet, mint a 2. leghatékonyabb BIK. Karlkvist 30 gólt vágott 37 gólpassz mellett, Johnson 29 gólig és 50 gólpasszig jutott, de a Tambellini-Björklund páros teljesítménye is elismerésre méltó. A védelem viszont közel sem volt sebezhetetlen: 130 gólt nyeltek be, amely összességében ugyan nem rossz, de lényegesen több, mint amennyit a Björklöven-Timra páros kapott.

• A három győztes meccsig tartó párharc tétje az, hogy melyik csapat jut innen egyből az élvonalbeli osztályozóra és csap össze az SHL sereghajtójával a feljutásért. A vesztesre pedig további párharc vár majd, mégpedig a 3-8. helyezett csapatok rájátszásának legjobbika ellen. Az első derbit idegenben túlórát követően nyerte meg a MODO 4-3-ra egy maratoni, 94.5 perces találkozón. Pedig az első harmadban még 2-0-ra a Björklöven vezetett és a házigazda fölényben játszott az egész meccs során. Ezt mi sem mutatja jobban, mint hogy 57 alkalommal találták el a MODO kapuját, erre pedig 39 MODO-lövés érkezett válaszként. A támadójáték dominált tehát akkor, és ezt várom a második felvonástól is. Brutális mind a Björklöven, mind pedig a MODO offense, rengeteg gólveszélyes játékos van mindkét oldalon. Plusz az első meccsből kiindulva ezúttal is komoly tényező lehet a fegyelmezetlenség, márpedig mind a MODO, mind pedig a Björklöven hatékonyan értékesíti emberelőnyös helyzeteit. Szó mi szó: a gólok felé indulnék ezen a derbin, és az 5.5 gól feletti tippre remek szorzót kínálnak az irodák.

A mérkőzést biztonsági okok miatt zárt kapuk mögött rendezik!