2019.11. 20.

Ligue Magnus: jégen a Fradi-verő csapat

A pár napja a Fradival is találkozó Amiens ezúttal a nem túl acélos, ám meglepetés eredményekre képes Bordeaux vendégeként lép pályára a francia hokiligában. A győztes kiléte hatalmas lutri, így inkább a gólok felé vesszük az irányt.

Jégkorong, Francia bajnokság
2019.11.20. 20:15
Bordeaux - Amiens

• A tavaly 3. kiemelést szerző, majd egészen a bajnoki elődöntőig menetelő (ott a Grenoble ellen elvérző) Amiens nem fut egyelőre rossz szezont. Nagyjából hozza a tavalyi formát, 35 ponttal a 3. helyen áll, de hátránya már 11 pont az éllovas Grenoble mögött, habár a címvédő már 3 meccsel többet játszott náluk. Az előző idény húzóemberei továbbra is a keret tagjai, tele van kanadai légióssal a gárda, és a Halley-Giroux páros Romand-al kiegészülve szállítja is a gólokat meccsről meccsre. Vendégként 8 meccsen 2 vereséget számlálnak, legutóbb az Angers csapatánál csúnyán megégtek (2-7), ezen kívül a Chamonix ellen kaptak még ki (3-4) hosszabbítás után. Érdekesség, hogy az Amiens részt vett a napokban a Continental Cup csoportmeccsein, ahol az E-csoportban találkoztak a Fradival is, a magyar csapat ellen tudtak csak nyerni (5-1), a Nottingham és a Sonderjyske ellen kikaptak, így nem jutottak tovább.

• A Bordeaux 3 pont levonással kezdte az idényt, így 22 ponttal jelenleg a 8. helyen állnak. Az előző idényben úgy is sikerült megcsípniük a 6. helyet, hogy a szövetség 9 pontot levont tőlük, a playoff-ban azonban épp az Amiens ellen véreztek el 7 mérkőzés során a negyeddöntőben. Nem túl jó hír, hogy a tavalyi húzóemberek (Johnston, Valier és Hughesman) távoztak. A helyükre a tengerentúlról érkezett Legare, az egy éves kitérő után visszatért Petit, valamint a Gap csapatától megszerzett Colomban azonban jól teljesítenek. Otthon egyelőre nem túl fényes a 3 győzelem mellett szereplő 5 vereség, viszont a legutóbbi hazai meccsükön hatalmas skalpot gyűjtöttek be a Grenoble 6-4-es legyőzésével. A kapuban Fouquerel 91.7%-kal véd, míg az 5 meccsen lehetőséget kapó Junca 90.6%-kot tud felmutatni 3.41-es kapott gólátlaggal.

• Ami egészen biztos, hogy az Amiens rendelkezik ebben a párosításban az erősebb kerettel. Viszont a vendégekből fizikálisan sokat kivehetett a napokban rendezett 3 kupameccs, ez 180 percnyi extra terhelést jelentett a játékosoknak. A Bordeaux ezt képes lehet kihasználni, pláne ha tudja hozni támadásban azt, amit a címvédő Grenoble ellen mutatott. Van potenciál a hazaiak támadójátékában, ugyanakkor a védelem közel sem nevezhető elitnek még francia szinten sem. Izgalmas, pörgős és eseménydús mérkőzés lehet ez ugyanúgy, ahogyan az október 8-i meccsük is volt, melyet 6-4-re idegenben a Bordeaux nyert meg. Akkor az Amiens 46, míg a Bordeaux 31 kaput eltaláló lövést jegyzett a 60 perc során. Most is hasonló meccset várok, az 5.5 gól feletti tippre adott szorzó pedig több, mint csábító ennek tükrében.