Metal Ligaen: egy eseménydús hazai jöhet?

A tavalyi ezüstérmes Sönderjyske csapatának idei teljesítménye hagy némi kívánnivalót maga után, ám a borzalmasan védekező Herlev ellen visszatérhetnek a nyerő útra. Kombinált, nagy szorzós tippel érkezünk a dán hokiligából!

Jégkorong, Dán bajnokság
2019.11.29. 19:30
Sönderjyske - Herlev

• A tavaly bajnoki döntőig jutó, majd azt a Rungsted ellen 4 meccs során elbukó Sönderjyske egyelőre meglehetősen felemás szezont tudhat magáénak. A 32 pont egyelőre csak a tabella 5. helyére elegendő, és bár a rájátszáshoz kétség sem férhet (a 9 fős mezőnyből csak a sereghajtó nem jut playoff-ba), ennél több fog kelleni a tavalyi siker megismétléséhez. A problémák forrása elsősorban a támadójátékban keresendők: 54 lőtt góljuk holtversenyben a 2. legkevesebb, az éllovas Aalborg pl. már 71 lőtt gólnál tart és ugyanannyi meccset játszott, mint a Sönderjyske. Otthon egyelőre 50%-kos mérleggel áll a társaság, legutóbbi 2 hazai meccsét viszont behúzta, a Herning elleni adok-kapokból is jól jött ki (5-4). A kanadai MacDonald kiemelkedik 10 góljával, de a Frank-Little-Lund-Lane-Nielsen ötös is bármikor képes eredményes játékra. A védelemnek vannak homály meccsei, de összességében nem rosszak, a kapuban Galbraith 90.59%-kot hoz, míg Henriksen 90.14%-kos teljesítménnyel áll.

• A vendég Herlev a liga legfurcsább csapata: a támadósor elképesztően hatékony játékokra képes, melyet a 73 lőtt góljuk remekül mutat, de a védelem finoman szólva is katasztrofális a maga 80 kapott góljával. A gárda képes egy 9-0-ás zakóra, majd ezt követően egy 7-2-es győztes meccsre is, és ez a hektikusság a bajnoki hajrában biztosan nem lesz majd kifizetődő. Az előző körben simán kaptak ki 5-2-re a Herning csapatától úgy, hogy az első harmadban rögtön 4 gólt nyeltek be 5 perc leforgása alatt... A Skinnars-Rollin-Thompson hármas hiába termeli tonnaszámra a gólokat, a védelem rémesen gyenge, rengeteg lövést engednek az ellenfeleknek. Jidskog csak 88.5%-kos hatékonyságot mutat a kapuban, de Christensen 83%-a is nagyon gyenge. Legutóbbi 2 vendég meccsén nem tudott nyerni a csapat: a Rodovre 5-4-re verte őket büntetők után, majd jött a Rungsted elleni 0-9-es kiütés.

• Egy remek szorzón kapható kombinált tippel érkezem erre a találkozóra, amelyben személy szerint komoly értéket látok. Bár a házigazda Sönderjyske nem a leggólerősebb csapat a ligában, a rémes vedelemmel rendelkező Herlev ellen nagyon élhetnek majd a jégen a támadóik. A vendégek bemutatása során jól látszódott, hogy mennyire sebezhető a defense, ugyanakkor a támadójátékukban van potenciál. A csapat egészét nézve ugyanakkor a Sönderjyske erősebb, és a hazai pálya előnye is náluk van ezúttal. A házigazdának mindenképp javítania kell az éllovas Aalborg elleni vereséget, és a Herlev remek ellenfél lehet ahhoz, hogy a támadójáték ismét villogjon. Van miért visszavágnia a Sönderjyske csapatának, hiszen október 25-én ebben a felállásban hosszabbítás után 6-5-re nyert a Herlev. Ha ahhoz a meccshez képest valamivel jobb védekezésre lesz képes a hazai együttes, akkor behúzhatja ezt a meccset egy eseménydús 60 perc során.