2019.12. 29.

Metal Ligaen: összecsap egymással a két éllovas

Jó kis meccset ígér szombat estére a dán élvonal két éllovasának ütközete az Aalborg és a Frederikshavn személyében. Idén mindkét közös meccsüket 4-2-re az 1. helyen álló Aalborg nyerte, lássuk mit tartogathat a harmadik felvonás!

Jégkorong, Dán bajnokság
2019.12.29. 19:30
Aalborg - Frederikshavn

• Az Aalborg együttese a tavalyi szezonban a 4. helyen végzett, majd a rájátszásban egészen az elődöntőig menetelt. Idén nagyon úgy tűnik, hogy nincs ellenfele a csapatnak az alapszakaszban, hiszen jelenleg 14 pont előnnyel vezeti a mezőnyt. Az sem gyenge teljesítmény, hogy hazai veretlenségét 12 meccsen át őrizte, csak legutóbbi otthoni meccsén kapott ki, akkor az Esbjerg csapata nyert náluk túlórát követően 5-4 arányban. A támadósor top szintet hoz idén 105 lőtt góllal, mely a 2. legtöbb a ligában, ugyanakkor az ebben a tekintetben legjobb (106 lőtt góllal) Herlev 2 meccsel többet játszott náluk. A Spelling-Morin-Hojbjerg-Krogsgaard négyes megállíthatatlan, ehhez pedig egy kiváló védelem párosul a maga 61 kapott góljával. Győztes meccsről érkeznek erre a derbire, 27-én a Sönderjyske csapatát verték idegenben 4-3-ra hosszabbítást követően.

• A vendég Frederikshavn is kiválóan teljesít ebben a szezonban, tavaly ők is az elődöntőig meneteltek, de végül számukra is ez jelentette a végállomást. A 27 meccsen szerzett 50 pont a 2. helyre elegendő jelenleg, de a Rungsted-Esbjerg páros nagyon tapad rájuk, így nincs lehetőség a lazításra. A forma nem rossz, hiszen a legutóbbi 5 meccsből négyet megnyertek, legutóbb a sereghajtó Odense csapata volt az áldozat egy könnyed 6-2-es siker alkalmával. Vendégként a 3. legjobb mérleg az övék, 8 győzelemhez 5 vereség párosul, viszont idegenben meglehetősen sok gólt szed be a védelem (37). A csapatot egyértelműen a Fox-Bumagin-Frederiksen hármas viszi a hátán, ők hárman 39 gólt termeltek eddig idén. A kapuban a cseh Galansky közel 91%-kal véd, ugyanakkor a csere Iversen a 86%-ot sem éri el...

• Jó mérkőzésre van kilátás, és ebben az idényben már harmadszor csapnak össze a felek. Mindkét eddigi meccset az Aalborg nyerte meg, ráadásul mindkettőt 4-2 arányban. Érdekesség, hogy mindkét meccset úgy nyerte meg két góllal az Aalborg, hogy a harmadik harmad hajrájának 2-2-es eredménnyel vágtak neki a csapatok. Igaz ugyan, hogy mindkét oldalon viszonylag jó védelem játszik a kapusok előtt, ugyanakkor a támadósorok top szintet képviselnek, amit még ezek a remek védelmek sem igazán tudnak féken tartani, melyet jól mutat az eddigi két közös meccs is. Ezúttal is hasonló mérkőzést várok ettől a két együttestől, és mivel az 5.5 gól feletti opciót meglehetősen jó szorzón kínálják az irodák, érdemes lehet egy közepes téttel behúzni.