2019.10. 15.

Metal Ligaen: széthullott ellenfelet verhet az Esbjerg

Az Odense csapata 2017-től megroppant, és idén is a leggyengébb dán gárdának számít az élvonalban. Nem vár rá könnyed meccs az Esbjerg csapatánál sem...

Jégkorong, Dán bajnokság
2019.10.15. 19:00
Esbjerg - Odense

• Az Esbjerg csapata a 2018-19-es idény alapszakaszát az 5. helyen zárta, ám a rájátszás gyorsan véget ért számára, a Fredrikshavn ugyanis 7 meccs során búcsúztatta őket. A 2016-17-es idény bajnoka évek óta vár az újabb döntőre, a friss szezonban is ez a cél, azonban az eddigiek alapján bőven van min dolgozni. A gárda 11 meccs alatt 17 pontot szerzett, így ugyan ott van a 3. helyen, ám máris 7 pont a hátránya a Fredrikshavn, 8 pedig az éllovas Aalborg mögött. Otthon is akadozik a gépezet: hiába a Fredrikshavn 6-1-es kiütése, két hosszabbításos meccs mellett a Herlev csapatától is kikaptak saját jégen. Az amerikai Pochiro-Cheek páros mellett Anderson és Welychka is szépen termeli a pontokat. A probléma elsődlegesen a védekezés: 34 kapott góljuk a 4. legrosszabb a 9 fős mezőnyben.

• Az Odense gondban van, hiszen bár évekig erős csapatnak számított a ligán belül, a 2017-18-as idényre alsóházi csapattá vált, az előző szezonban pedig mindössze 19 pontot szerzett 40 meccs során, 28 ponttal kevesebbet, mint az előtte végzett Herlev. A tavalyi 79:187-es gólaránya is árulkodó, és a jelek szerint idén sem támad fel az együttes. Hét pontjuk van 10 meccs során, a támadósor pedig mindössze 15 gólt termelt ezalatt, ami nagyon kevés. Idegenben a Rodovre csapata ellen sikerült hosszabbítást kiharcolni (de végül kikaptak), emellett az Aalborg-Fredrikshavn-Sonderjyske hármas otthonában sem jártak sikerrel - nem meglepő módon. A keret erre a szezonra is teljesen átalakult, de a jelek szerint nem sikerült elérni a kívánt eredményt.

• Az Odense csapatának szétesését követően egyértelműen látszik az egymás elleni mérlegen az Esbjerg dominancia... A 2018-as naptári évtől 8 közös meccsük volt, melyből mind a nyolcat megnyerte az Esbjerg. A nyolc meccsből hetet simán, legalább kettő, de többnyire ennél több góllal húzott be a mostani hazai csapat. Kivétel ezalól a szeptember 17-én lejátszott meccsük, azonban akkor fordított pályaválasztási feltételek mellett játszottak, és ott csak hosszabbítás után tudott 3-2-re nyerni az Esbjerg. Ezúttal sokkal simább meccset várok, kiütéses hazai siker szerintem nem lesz, de 2-3 gólos különbséget simán közé tud majd tenni az Esbjerg.
Hendikep -1,5 | Esbjerg -1,5 | 1.70 | (5/10)