2020.01. 17.

Metal Ligaen: újabb meglepetésre készül a sereghajtó

Két ellentétes formában lévő csapat találkozik egymással a dán hokiligában. Meglepő módon viszont a 2. helyen álló Frederikshavn van rosszabb formában, míg a sereghajtó Odense zsinórban hármat nyert. Lássuk, mire mennek egymással péntek este!

Jégkorong, Dán bajnokság
2020.01.17. 19:30
Odense - Frederikshavn

• Az erre a szezonra teljesen széthullott Odense számára már nem igazán van miért harcolni ebben az idényben: a gárda 20 pontjával sereghajtó, 22 pontra van a rájátszást érő helyektől. Ehhez képest viszont meglepően jó formában várja a péntek esti bajnokit: zsinórban 3 győztes mérkőzés, és bár a szintén gyengécske Rodovre kétszeri legyőzése nem nagy szám, közben sikerült a listavezető Aalborg csapatát is elcsípniük (6-5). Az egyébként szegényes, mindössze 71 gólig jutó támadósor tehát magára talált az utóbbi napokban, plusz a csapat tartását is megvillantotta az éllovas ellen, hiszen az Aalborg 16 perc után már 3-0-ra vezetett náluk, innen is képesek voltak felállni és a hosszabbítás utolsó percében megnyerni a találkozót. Ehlers és Nielsen hatalmasat játszott azon a meccsen, Nielsen 3 gólt és 1 gólpasszt is jegyzett, míg Ehlers a győztes gól mellett betalált a záró harmadban is és kiosztott 3 gólpasszt is. Mellettük egyébként még Vedel veszélyes leginkább az ellenfelek kapujára a jobb szárnyon.

• A vendég ezúttal a bajnoki címre pályázó, jelenleg 56 pontjával 2. helyen álló Frederikshavn lesz. Az első kiemelés már minden bizonnyal elúszott, hiszen az Aalborg 20 pontra van tőlük, ugyanakkor a mezőny olyannyira szoros, hogy közel sem dőlhet hátra a társaság. Még a 7. helyen álló Herlev is csupán 3 pontra van tőlük, ráadásul a vendégek formája közel sem mondható biztatónak. Zsinórban három vereség csúszott be, melyek közül a Herning elleni buktát talán még meg lehet magyarázni, de az Esbjerg-Herlev párost illett volna megverni. A gárda egyébként vendégként a 2. leghatékonyabb csapat, ugyanakkor sok gólt kapnak utazásaik alkalmával (51 gól 18 meccsen). Támadásban a Fox-Bumagin-Frederiksen hármas ligaelit szintet hoz, mindhárman a top10 támadó közt vannak és együtt már 46 gólt jegyeznek idén. A KHL-t is megjárt Bumagin viszont az elmúlt két meccsen nem volt a keretben és jó eséllyel péntek este sem tud pályára lépni.

• Adott tehát egy gyakorlatilag tét nélkül korongozó Odense, amely az utóbbi időben magára talált, és elkezdte termelni a gólokat és hatot vágott egy olyan Aalborgnak, amely sokkal hatékonyabb védelemmel bír, mint a péntek esti rivális. Emellett adott egy rémes formában lévő, összességében egy jó támadósorral rendelkező és sebezhető védelemmel (pláne idegenben) felálló Frederikshavn. Ráadásul az Odense idén már egyszer meg tudta lepni a jobb erőkből álló riválist, hiszen október közepén hosszabbítás után 4-3-ra nyerni tudott a Frederikshavn ellen. December 22-én fordított pályaválasztási feltételek mellett is lőtt kettőt az Odense, viszont akkor kapott cserébe hatot... Szó mi szó: a gólok mellett teszem le a voksom, az irodák is eseménydús 60 perccel számolnak, hiszen zuhan az 5.5 gól feletti tippre adott szorzó, de 1.60 körül még meg lehet csípni.