2019.09. 17.

Sikerül végre rendbe szedni az Újbuda védelmét?

A MAC Újbuda csapata 1-1 győzelemmel és vereséggel indította a szlovák hokiliga friss szezonját. A harmadik meccsen a Poprad vendégeként lép jégre a magyar gárda.

Jégkorong, Szlovák bajnokság
2019.09.17. 18:00
Poprad - MAC Újbuda

• A Poprad az előző idény alapszakaszát az 5. helyen zárta, és mindössze 10 ponttal szerzett kevesebbet, mint az 1. kiemelést megszerző Banska Bystrica csapata. A negyeddöntőben aztán 6 meccs alatt sikerült átlépni a Kassa csapatán, ám az elődöntőben a rendkívül erős és végül bajnoki címet szerző Banska útját állta a gárdának. Erejéhez képest nem futott tehát rossz szezont a csapat, és idén is elsődleges cél a rájátszás kiharcolása. Elhagyta a csapatot a támadó Bondra (a Kunlun csapatához szerződött), az ő távozása fájó pont lehet, hiszen az előző idényben 22 góllal és 13 gólpasszal a 2. legeredményesebb játékos volt a csapatban. Helyette érkezett a francia Grenoble hatékony támadója Leclerc személyében, ő az előző francia idényben 36 gólt és 46 gólpasszt jegyzett. Ez az idény nem kezdődött túl jól a házigazdának, habár a Banska és a Zvolen elleni 3-2-es vereség még magyarázható.

• A MAC az előző szezonban a 9. helyen zárt 66 ponttal, vagyis egy extra kört kellett futnia a negyeddöntőért, amelyet végül sikeresen vívott meg a Diósgyőr ellen, 3 meccs alatt búcsúztatták a DVTK csapatát (3-1, 3-2, 4-2). Az előző idényben komoly gond volt az Újbuda csapatában a védekezés: 197 gólt szedtek be az 57 alapszakaszbeli mérkőzésen. Összehasonlításképp: a bajnokság top csapatai 120 és 140 kapott gól közt zárták az alapszakaszt. A keretben jelenleg a magyar játékosok mellett 3-3 amerikai és kanadai, valamint egy szlovák légiós található. A Bodó-Klempa-Langkow hármas maradt a csapatnál, míg az amerikai Brown (20 gól, 24 gólpassz) távozott az Újpest csapatához. A kanadai Langkow már 3, míg a szintén kanadai Pitt 2 gólnál tart a friss szezonban, Dudás egyelőre gólpasszokban jeleskedik. A MAC a Nitra elleni 3-2-es vereséggel rajtolt, majd a DVTK ellen sikerült a javítás (5-3) hazai jégen.

• Nem lesz könnyed meccs ez az Újbuda számára, hiszen a Poprad kerete nem lett gyengébb az előző idényhez képest. Egyelőre még nem lendült formába a házigazda, azonban a MAC sebezhető védelme erre komoly esélyt adhat kedd este. A DVTK és a Nitra is 3-3 gólt talált a MAC ellen, és nagy esélyt látok arra, hogy a Poprad sem áll meg 3-4 gól alatt ezen a meccsen. Ugyanakkor a MAC is képes lehet 2-3 gólt felpakolni az eredményjelzőre. Véleményem szerint itt nagyjából 50% esélye van annak, hogy legalább 6 gól születik a mérkőzés során. Ehhez képest az irodák 2 feletti oddsot kínálnak erre az opcióra, vagyis ebben lehet érték!