2020.01. 21.

Tipsport Liga: bajban a kupában megfáradt MAC

A MAC és a Trencin is vesztes szériával érkezik kedd esti közös meccsükre, ráadásul az újbudai gárda hétvégén a Magyar Kupában is érdekelt volt. Lássuk, mire mennek egymással!

Jégkorong, Szlovák bajnokság
2020.01.21. 19:00
MAC Újbuda - Trencin

• A MAC együttese továbbra sem áll túlzottan fényesen a szlovák élvonalban: 38 pontjával csak a 11. pozíciót foglalja el, és nincs is esély odaérni a top6-ba, bár ha őszinték akarunk lenni, akkor a MAC jelenleg nincs ott a szlovák élvonal legjobb 6 csapata közt reálisan. Zsinórban két bajnokit bukott el Majoross mester csapata, pedig mind a Nyitra, mind pedig az Érsekújvár verhető ellenfél volt - pláne a Tüskecsarnokban... A védelem viszont mindkét meccsen hozta szokásos idei formáját, és a Nyitrától hatot, míg az Érsekújvár csapatától 4 gólt kapott az Újbuda. Ez a legnagyobb probléma idén hazai oldalon: a védelem képtelen stabilan jól teljesíteni, így már 146 kapott gól áll a csapat neve mellett, ez pedig több, mint amennyit a sereghajtó Liptovsky csapata kapott (143). Otthon legalább pozitív a mérleg (és a gólarány is), de 19 hazai fellépésén így is kapott 61 gólt a gárda. Támadásban a kanadai Langkow mellett Sofron, Orbán és az amerikai Stretch is hatékony, de ez is kevés a védelmi problémák ellensúlyozásához.

• A vendég a kedd esti fordulóban a Trencin lesz, amely rossz formája ellenére is ott van a legjobbak közt, jelenleg 62 pontjával az 5. helyen áll. Viszont három vereség jött nekik zsinórban, és most már hátrafelé is kell nézelődni, hiszen a DVTK már csak 6 pontra van tőlük. Az is igaz viszont, hogy nehéz meccseken van túl a Trencin: a Slovan, a Poprad valamint a Kassa ellen jött a legutóbbi 3 vereség, és csak a pozsonyiak elleni nem volt igazán szoros mérkőzés. Vendégként 50%-os mérleget hoz a csapat, és idegenben sokkal kevésbé eredményes a támadósor (44 gól), mint hazai környezetben (68 gól). A cseh Mikyska a liga egyik legjobb játékosa 11 góllal és 32 gólpasszal, és nem szabad elmenni szó nélkül a kanadai Alderson mellett sem, aki már 22 gólt termelt idén.

• Döntően befolyásolhatja ezt a keddi meccset az a tény, hogy a MAC sokkal kevesebbet pihenhetett ellenfelénél. Az újbudai gárda ugyanis hétvégén érdekelt volt a Magyar Kupa négyes döntőjében, ahol végül az elődöntő során kikaptak a Fraditól (0-1), majd bezsebelték vasárnap a bronzérmet a DVTK ellen (7-4). Ezen a két meccsen pedig szerepet kaptak a kulcsemberek is, így a Stretch-Langkow-Orbán-Sofron négyes is a pályán volt. A fáradtság pedig rányomhatja bélyegét erre a derbire, és ez elsődlegesen az egyébként sem túl acélos védelemben okozhat újabb gondokat... Idén negyedik alkalommal találkoznak a felek: ebben a felállásban még október elején 2-1-re nyert a MAC, de ezt két hatalmas zakó követte a Trencin csarnokában (2-9 és 2-8). A vendégek kihasználhatják a MAC fáradtságát és egyébként is gyenge védelmét, így gólok várhatóak vendég oldalon. Ugyanakkor az idegenben sebezhető Trencin-védelem ellen lesznek momentumai a MAC csapatának is, ráadásul az 5.5 over opcióra adott szorzó nem is gyenge szorzón fogadható, érdemes kihasználni!