A Tirreno 5. szakaszán egy igazi mini Liège–Bastogne–Liège vár a mezőnyre, 186 kilométeren közel 3900 méter szintemelkedés dönthet a hegyimenők között.
Mi volt tegnap?
- Matthieu Van Der Poel behúzta a győzelmet, míg Andrea Vendrame a 7. helyen ért célt, a tippben foglalt párharctársa, Guillermo Thomas Silva Coussan pedig a 16. így a tipp zöldült.
Útvonal:

- A szakasz eleje még nyugodt, az első 37 kilométer enyhén hullámzó utakon telik, majd egy 1,7 kilométeres, 8,9%-os emelkedő indítja el a hegyek sorát. Innen szinte folyamatos hullámvasút következik, a mezőnynek egymás után kell leküzdenie a meredek kaptatókat, köztük a Monte Santa Croce 3,4 kilométeres, 8,6%-os falát. A Monte delle Cesane már igazi erőpróba: a mászás eleje 11,3%-os meredekséggel támad, a teljes emelkedő pedig 7,2 kilométer hosszú. A szakasz második felében sincs pihenő, újabb meredek rámpák és rövidebb emelkedők tagolják az útvonalat. A befutó városába, Mombaroccio-ba érve két kör vár a mezőnyre, amelynek kulcsa a Beato Sante emelkedője: 4,2 kilométer 6,2%-os átlaggal, a részeken 10% körüli meredekséggel. A csúcs alig két kilométerre van a céltól, majd egy meredek lejtő után 750 méteren, 7,5%-os emelkedőn dől el a szakasz. A 14 fokos, napos idő és a gyenge északi szél ideális körülményeket ígér a támadásokhoz.
Esélyek:
- A sok meredek emelkedő és a célhoz közeli utolsó mászás miatt komoly támadások várhatóak, ahol az esélyesek, Isaac del Toro, Giulio Pellizzari, Primoz Roglic, Mathieu van der Poel és Wout van Aert között dőlhet el a szakasz.
Tippek:
- Ez itt már az összetettben érdekeltek szakasza lesz, most lehet megalapozni a végső sikert. Isaac Del Toro bizonyíthatja klasszisát!

Ahhoz, hogy mindezt továbbra is fenntarthassuk ezen a szinten a Tipplapot, és még jobb- és több tartalmakat készíthessünk, hozzátok fordultunk segítségül és elindítottuk a Donably-t. Minden támogatás számít, és segít abban, hogy a közösségünk tovább növekedjen. Ha teheted, kérjük támogass minket! Ez számunkra hatalmas segítség! Előre is köszönjük szépen!

Szerencsejátékban 18 éven aluli személyek nem vehetnek részt.


Hozzászólás írásához lépj be vagy regisztrálj!