2023.03. 20.

Volta Ciclista a Catalunya 2023: 1. szakasz - Sant Feliu de Guíxols›Sant Feliu de Guíxols (164.6km)

Kezdetét veszi a kerékpáros szezon egyik legkedveltebb és mindenképp egyik legnehezebb versenye, a Katalán Kör. Parádés szereposztás, itt lesz a tavalyi Vuelta győztese Remco Evenepoel, a többszörös Grand Tour-győztes Primoz Roglic, a Giro-győztes Richard Carapaz, a szintén Giro-győztes Jay Hindley, a Tour de France-győztes Geraint Thomas és még egy sor kiváló kerékpáros. A verseny rendkívül nehéz, szinte minden szakasz tele van hegyekkel, komoly mászásokkal. A Tipplapon végigkövetjük a versenyt tippekkel, elemzésekkel. Fogadási határidő: Hétfő 12:50!

1. szakasz - Sant Feliu de Guíxols›Sant Feliu de Guíxols (164.6km)

• Ez a mai nyitószakasz az egyik legkönnyebb, de egyáltalán nem számít könnyűnek! „Csak” három 3-as és két 2-es besorolású hegy vár a versenyzőkre, valamint egy viszonylag rövid táv, 161 kilométer, ami azt jelenti, hogy szinte végig komoly tempó lesz. Az utolsó hely után még van bőven idő a célig, de a befutó előtt több rövid és meredek emelkedő lesz, ahogy a befutó is egy ilyenen lesz. Nagyon nehéz megtippelni, hogy kik lehetnek jók a futamgyőzelemre, de nem sprint lesz az biztos. Leginkább az ún. puncheur-ök vannak előnyben, akik tudnak mászni rövid meredek emelkedőkön, de bírják a tempót és tudnak kicsit sprintelni is. Lehet egy jó szökés is akár, ami hazaér, lehet egy kisebb csoport, amelyből egy jó támadás után nyer valaki.