2020.10. 08.

EB-selejtező, rájátszás: A gólokban van érték!

Észak-Macedóniának nem sok esélye volt arra, hogy a selejtezőkön keresztül jusson ki az Európa-bajnokságra, hiszen Lengyelországgal, Ausztriával, Szlovéniával, Izraellel és Lettországgal együtt a G csoportba sorsolták őket. Ennek ellenére, ebből a csoportból sikerült bejutni a rájátszást érő harmadik helyre, ami nagy szó és komoly teljesítmény. Az ellenfél Koszovó, a mai meccsen a gólokban látok értéket!

LABDARÚGÁS, EB-SELEJTEZŐ, RÁJÁTSZÁS
2020.10.08. 20:45
ÉSZAK-MACEDÓNIA - KOSZOVÓ

• Észak-Macedónia a Nemzetek Ligájában jól rajtolt. 2-1 arányban verte Örményországot, pár nappal később pedig Grúziában ért el értékes döntetlent (1-1). Ráadásul ezen a meccsen Tbilisziben a 64. perctől emberhátrányban voltak és így is tartották az ikszet. A mai lehetőség Koszovó ellen kimagasló esély számukra az EB-re, hiszen a szintén balkáni alakulat verhető!
  • Koszovó abszolút meglepetésre megszerezte a 3. helyet csoportjában úgy, hogy négy ponttal maradt le Csehországtól, hazai pályán megverték a cseheket és jobbak voltak Bulgáriánál és Montenegrónál is. A Nemetek Ligájában 1-1-es döntetlent értek el Moldova ellen, majd 2-1 arányban kikaptak Görögország ellen, Berisha csak szépíteni tudott a vereségen. Pedig a görögök játékban egyáltalán nem voltak jobbak, csupán a nemeztközi rutinjukkal érték el a sikert.

Ennek a meccsnek sportfogadási szempontból a kulcsa az, hogy mindkét oldal kifejezetten motivált, hiszen ekkora lehetőségük nemigen lesz a jövőben arra, hogy kijussanak egy kontinenstornára, vagy VB-re. Észak-Macedónia jobb csapat, kifejezetten támadójátékot visznek ki a pályára, sokkal jobbak elöl, mint hátul. Koszovó valamivel gyengébb alakulat, de nagyon elszántak és ők is elsősorban a kreatív játékban és a támadásokban jók. Éppen ezért lüktető játékot és gólváltást várok.