2024.01. 31.

A legérdekesebb múltbéli sportesemények 2023-ban

2023-ban számos izgalmasabbnál izgalmasabb sporteseményt tudtunk követni. Mindig sok sportesemény történik szerte a világon, és mindenkinek megvan a kedvenc sportja, de vannak olyan fontos események, amelyeket minden sportrajongónak érdemes követnie, főleg akkor, ha szokott fogadni. Ha te is szeretnél egy megbízható helyen fogadni az izgalmasabbnál izgalmasabb versenyekre, akkor a Vulkan Bet egy kiváló választás.

Alább bemutatjuk a legemlékezetesebb múltbeli sporteseményeket 2023-ban.

Mely események a legemlékezetesebbek

Tenisz – Grand Slam bajnokságok

A Grand Slam a világ legrangosabb tenisz bajnoksága, amely 4 részből áll, ugyanis Ausztráliában, Franciaországban, Angliában és az USA-ban kerül megrendezésre. Csak néhány tehetséges játékos hódította meg és nyerte meg mind a négy nagy tenisztornát egy naptári év alatt.

fotó: Gonzalo Facello

Az idei Grand Slam bajnokságok a következők voltak:
- Australian Open: 2023.01.16 – 2023.01.29
- Roland-Garros: 2023.05.22 – 2023.06.11
- Wimbledon: 2023.07.03 – 2023.07.16
- US Open: 2023.08.28 –2023.09.10

A Wimbledoni torna kivételével mindegyiket Novak Djokovic nyerte, Wimbledonban pedig Carlos Alcaraz vitte haza a serleget. Aki ügyes volt és kihasználta a Vulkan Bet fogadások adta lehetőségeket, az csodálatos nyereményekre tehetett szert idén.

Férfikosárlabda-világbajnokság (FIBA)

A 2023-as férfi kosárlabda-világbajnokság a világ legnagyobb versenye ebben a sportban. Ez volt első alkalom, hogy több ország rendezte a világbajnokságot, a bajnokságra a Fülöp-szigeteken, Japánban és Indonéziában került sor.

A tornán 32 csapat vett részt, a 2024-es olimpiára lehetett kvalifikálni a tornán keresztül.

Spanyolország volt a címvédő. A bajnokság döntőjében Németország nyert Szerbia ellen, története során először.

A FIBA időtartama:
2023.08.25 - 2023.11.10.

UEFA-bajnokok ligája

Az UEFA-bajnokok ligája Európa legrangosabb fudball bajnoksága. Ez a nagyon várt esemény egyesíti a különböző ligák legjobbjait egy epikus csatában a végső címért. A verseny tele volt meglepetésekkel és brilliáns stratégiákkal. A Bajnokok Ligája döntője kihagyhatatlan látványosság azoknak a lelkes szurkolóknak, akik az európai futball csúcsára vágynak, és arra, hogy szemtanúi legyenek a történelemnek.

A döntőben Manchester City és az Inter küzdöttek meg a bajnoki címért, és a Manchester City vitte haza a serleget. A döntőre 2023.06.10-én került sor a Wembley stadiumban, Londonban.

Super Bowl

A világ legnagyobb amerikai foci bajnoksága, a Super Bowlra idén 2023.02.12-én került sor.

Royal Ascot

Az izgalmas Royal Ascot lóverseny olyan esemény, amely világszerte leköti a nézőket.

A Royal Ascot időtartama
2023.06.20 – 2023.06.24

MotoGP

fotó: Pixabay

A Moto GP egy lenyűgöző világ, amely világszerte lángra lobbantja a rajongók szenvedélyét. A MotoGP naptár legizgalmasabb eseményei között a TT Assen igazi gyöngyszem. A hollandiai TT Circuit Assen versenyen megrendezésre kerülő félelmetes verseny minden motorsport-rajongó számára kötelező. A lélegzetelállító sebesség, a páratlan mozgékonyság és a heves rivalizálás kombinációja felejthetetlen élményt nyújt.

MotoGP időtartama
2023.03.26 – 2023.11.26

Krikett - az Ashes

Az Ashes a világ legnagyobb krikett bajnoksága, ahol a világ legjobb krikett csapatai versenyeznek, leginkább Ázsiából, Ausztráliából, Indiából, Afrikából és az Egyesült Királyságból.

Az Ashes krikett verseny időtartama
2023.06.16 – 2023.07.31

Forma-1

Az autósportok királya, a Forma-1 egy globális jelenség, amely rajongók millióit ejti rabul szerte a világon. Ez a verseny a világ leggyorsabb pilótáit hozza össze. A nézők elképesztő sebességnek, technikai briliánsnak és kiélezett versenynek lehettek szemtanúi.