2021.02. 19.

Challenger Biella: Kwon - Maden

Az olaszországi fedettpályás CH-tornán már a negyeddöntőknél járnak a versenyzők. A dél koreai Soon Woo Kwon (97.) a rutinos német Yannick Madennel (175.) játszik a legjobb négy közé kerülésért.

S.W.KWON - Y. MADEN
2021.02.19. 11:00

• Kwon, aki 23 éves és a 97. helyen áll a világranglistán. Tehetséges srác, volt már 69. helyen is, de a 2020-as év nem sikerült jól neki. 2019-ben két ázsiai CH-tornát nyert, mindkettőt szabadtéren, kemény borításon. Kwon nem kiemelten magas, de nagyon ruganyos, gyors és ami a legfontosabb, nyugodt és megfontolt. Eltökélt célja, hogy TOP10-es játékos legyen és ennek mindent alá is vet. Fejben és alázatban nagyon magas szinten van, tehetségben vannak nála jobbak.
  • A 31 esztendős német játékos elsősorban a salakos meccseket kedveli, de kemény pályán ismegél. 185 centiméter magas, 70 kg. Jól adogat, erős tenyerese van. Kitartó, szívós játékos. Nem tartozik a kiemelkedően tehetséges teniszezők közé, 2020 közepén 96. helyen is állt a világranglistán, az volt élete legjobbja. Eredményeit elsősorbanjó mentalitásának köszönheti. Karrierje során nyolc ITF-versenyt nyert, hetet salakon, egyet fedettben.
  • Kwon sokkal tehetségesebb teniszező, ami pedig a sportág iránti alázatot illeti, a dél-koreai mentalitása szintén követendő példa! Kwon-győzelmet várok.