2021.10. 24.

Challenger figyelő – 2021.10.24

Több Challenger-torna is fut párhuzamosan. Ezen tornák mai mérkőzéseit monitoroztam és választottam belőle néhányat, amelyet érdemes lehet egy szelvénybe berakni, valamint van pár olyan tipp is, amely single is megállja a helyét. Lássuk! Fotó: Matthewryz

Bogota, salak:

• Itt is a döntőknél járunk. Kolumbia fővárosában az egész tornán remeklő Gerald Melzer és Facundo Mena játszik. Melzer fénykorában 68. volt a világranglistán, Mena sosem volt még csak a TOP100 közelében sem. Az osztrák most jó teljesítményt nyújt, meg tudja verni a kis argentint. 1,4 körül adnak rá.

Buenos Aires, salak:

• Sebastian Baez az argentinok ifjú tehetségeinek talán legjobbja. 20 éves, idén robbant be a férfiteniszbe. Négy challenger tornát nyert 2021-ben, mind salakon. 170 cm magas, 70 kiló. Villámgyors, rendkívül erős akaratú játékos. Alapvonalról püföli a labdákat, mindent befut, nem ismert elveszett pontot. Nagy tehetség, kiváló salakspecialista lehet belőle. Az elődöntőben simán 6-1, 6-2-ben verte Juan Manuel Cerundolót, pedig a honfitársa szintén nagyon komoly tehetsége a salakos tenisznek. Mai ellenfele a brazil Thiago Monteiro Moura, aki 27 éves korára stabilan a TOP100 tagja, bár most megközelítette a határvonalat. Igazi salakos játékos, 27 éves, karrierje során 681 meccset játszott, ebből 529 salakon volt. Hat CH-győzelme van, idén is nyert egyet Bragában. Baez tehetségesebb, összetettebb játékos, de Monteiro is nagyon kitartó. Baez sikerét várom, nagyobb tehetség, jobb a forma.

Losinj, salak:

• Itt a torna 1. és 2. helyen kiemelt játékosa találkozik a döntőben. Az egyik oldalon Marco Cecchinato (104.), a 29 éves olasz-, a másik térfélen pedig Carlos Taberner (111.) a spanyol salakspecialista. Az olasz az eredményesebb teniszező. Míg a spanyolnak három CH-győzelme van (ebből kettő idén), addig Cecchinato a négy CH mellett három ATP-tornagyőzelmet is jegyez, ebből az egyiket Budapesten nyerte. A világranglistán 16. volt a legjobbja, egy igazi salakmenő. Fejben erős, de ezek a spanyolra is állnak. Mégis általánosan elmondható, hogy Marco Cecchinato a tenisz magasabb polcán található. A bukik a spanyolt várják győztesnek én az olaszra tennék. Az over 21,5 is remek tipp lehet 1,80-ért.

Jövő héten Brest Ismaning fedettben, Las Vegas szabadtéri keményen, Lima pedig salakon. Mára pedig Baezt választom.