2022.01. 04.

Challenger figyelő – 2022.01.04

Több Challenger-torna is fut párhuzamosan. Ezen tornák mai mérkőzéseit monitoroztam és választottam belőle néhányat, amelyet érdemes lehet egy szelvénybe berakni, valamint van pár olyan tipp is, amely single is megállja a helyét. Mára egy hárommeccses szelvényt hoztam. Lássuk! Fotó: Matthewryz

Ma is csak a két nem ausztrál tornát monitorozom:

Buenos Aires, salak:

• Darderi (8) – Pereira: Luciano Darderi egy nagyon tehetséges 19 éves olasz játékos. Tavaly elődöntőt, sőt döntőt is játszott salakos challengereken, kifejezetten tehetséges. José Pereira 30 éves kenyérkeresetként teniszezik. Soha nem volt jobb a 232. helynél, most 648. Csak futures tornát nyert, de 2017 óta azt sem. Bízom a kis olaszban, de a bukik is bíznak. Sajnos csak 1,24 a győzelme, de egy szelvényre kiváló!
  • Andreozzi (1) – Dellien: Guido Andreozzi egykoron a 70. helyen is volt a világranglistán, korábban nyolc challengert is nyert salakon. 30 éves, még ereje teljében van. Ellenfele nem „az” a Dellien, hanem Murkel Dellien, aki 24 éves korára 905. a világranglistán. Andreozzi klasszisokkal jobb teniszező. Ha itt nincs fizikai probléma, vagy nagyon fejbeli szétesés, akkor nagyon sima Andreozzi-siker lesz! Ez is kicsi, 1,27 a szorzó, de ha odatesszük Darderi mellé, akkor már 1,57 aminek az esélye jó.

Forli, fedett kemény:

• Lazarov A. - Stebe C.: Stebe egy 31 éves, még ereje teljében lévő, rutinos és univerzális teniszező. Pályafutása alatt 7 Challengert nyert három különböző borításon. Mai ellenfele Lazarov egész más kategória, két emelettel is lejjebb van. Sosem nyert challengert sem és inkább a salakot kedveli. Német győzelem várható 1,57-ért! Jó lehet még Jay Clarke miniszorzóért Jahn Jeremy ellen.

A többi meccset én hanyagolnám, ezt a hármat összerakom egy szelvényre!