2022.04. 03.

Challenger figyelő – 2022.04.03

Az aktuális héten zajló challenger tornákat monitorozzuk és választottam belőle néhányat, amelyet érdemes lehet egy szelvénybe berakni, valamint van pár olyan tipp is, amely single is megállja a helyét. Lássuk! Fotó: Matthewryz

A döntők napja:

Marbella, salak:

• P. Cahcin – J. Munar: Cahcint úgy látszik felvillanyozta az első körös Thiem-elleni győzelme, mert egészen a döntőig menetelt, ahol Jaume Munar fogadja. Cachin inkább csak megélhetési teniszező. Egyetlen CH-tornagyőzelme van tavalyról salakon. Idén viszont nincs rossz formában, mert ez a második döntője. Kifejezetten salakfüggő játékos, soha nem volt a TOP100 közelében sem! Munar ellenben stabil TOP100-as játékos most is és korábban 52. is volt. Ő is inkább a salakot szereti, de neki keményről is van egy CH-tornagyőzelme, salakról pedig öt. Egyértelműen jobb teniszező a spanyol, eddig háromszor találkoztak, mindig Munar nyert. Ma is ő fog. 1,25

Pereira, salak:

• F. Bagnis (104.) - F. Mena (181.): a két Facundo találkozik. Az elődöntőben mindketten underdogként nyertek, mindkettő nagyon jó formában van. Bagnis 32 éves igazi salakspecialsista, 14 CH-tornát nyert a vörös porban, Mena 29 éves, ő is inkább a salakot szereti és 2 CH-tornát nyert. Az elődöntőben Bagnisnak volt nehezebb dolga, Varillas idén nagyon jó formában van és sima kettőben 6-4, 6-4 megverte őt. Egyszer találkoztak eddig, akkor Mena nyert, szerintem ma Bagnis visszavág. 1,30

Lugano, fedett:

• L. Riedi – L. Nardi: A két tizenévessel nem tudok mit kezdeni. Luca Nardinak vannak komolyabb meccsei eddigi karrierjében, idén meg is nyerte a Forli 4 fedett CH-t, de Riedi is rendkívül tehetséges. A Cressy, Huesler, Herbert hármast távolította el a döntőig vezető úton. Szerintem megküzdenek egymással: 3 szett lesz 2,28-ért

Oeiras, salak:

• N. Serdarusic – G. Elias: Seradrusic megélhetési teniszező, aki a 200. hely környékén imbolyog. Sosem nyert challengert sem, ITF-eken vannak sikerei. Gastao Elias 31 éves, de ő volt korábban 57. is. Négy CH-győzelme van, mind salakon. Magabiztosan érkeztek a döntőig, ahol a portugál sikerét várom. Mert jobb teniszező 1.74-ért.

Saint Brieuc, fedett:

• J. Draper – Z. Bergs: A két fiatal süvölvény. Mindketten tehetségesek, de más a stílus. Draper magas, jól szervál, erőteniszt játszik. Az idény elején Forliban három CH-t is megnyert. Van benne jövő. Bergs két évvel idősebb, ő nem kifejezetten erőteniszből él, sőt képes gyorsaságával, jó returnjével megverni a nagyszervás játékosokat. Ahogy az elődöntőben a jóval esélyesebb Halyst is kiütötte. Draper szorzója 1,23, de egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy nyer. Szerintem Bergs is nyerhet akár, amiért 3-as szorzó van.