2022.06. 02.

Challenger figyelő (Forli, Prostejov, Poznań)

Az aktuális héten zajló challenger tornákat monitorozzuk és választottam belőle néhányat, amelyet érdemes lehet egy szelvénybe berakni, valamint van pár olyan tipp is, amely single is megállja a helyét. Ebben a blokkban a három salakos tornát tekintjük át. Lássuk! Fotó: Matthewryz

Forli, salak

• T.M. Etcheverry (88.) - S. Napolitano (597.): Etcheverry még mindig csak 22 éves játékos, Argentínából jött, ahol a salakos tehetségek ömlenek a sportágba. Ő is kifejezetten tehetséges. Teljes mértékben salakos játékos, idén 36 salakos meccset játszott, ebből 24-et nyert! Tavaly még 21 évesen nyert két CH-tornát, idén már hozzátett egyet, természetesen mind salakon. Már 88. helyen áll a világranglistán, felfelé ível a karrierje. Napoitano olasz alsó-középszint. Az egész karrierjének legjobbja 152. volt, jelenleg éppen benne van a 600-ban. Univerzális játékos, egy CH-t nyert összesen, de még 2016-ban. Tehetségben jóval Etcheverry alatt van, ráadásul a salak még inkább az argentinnak kedvez. 1,25 Etcheverry győzelme, nagy meglepetés lenne, ha nem nyerne!
  • L. Musetti (66.) - M. Marterer (208.): Musetti extrán tehetséges, Marterer középszint. Musetti hét évvel fiatalabb, jóval több tálentum szorult belé. Univerzális játékos, de salakról nagyon komoly eredményei vannak idénről! A Madrid mastersen a kvaliból indulva verte meg Ivashkát, Kordát és csak Zverevtől kapott ki. Barcelonában Baezt verte, aki kifejezetten nagy tehetség és salakspecialista, valmint Evanst, aki fejben nagyon erős. Itt Schwartzmann verte ki. Marterer két emelettel lejjebb van a tehetség-rangsorában és inkább a kemény pályákat szereti. Itt ez a meccs kötelező Musettinek, de nem tudom, mennyire veszi komolyan ezt a CH-t. Ha igen és a játékon, tehetségen múlik, akkor az olasz nyer. A szorzója 1,20
  • R. Haase (265.) - J.M. Cerundolo (130.): Cerundolo egy minimum Baez-szintű nagy tehetség. Ezt a tehetséget mi sem jellemzi jobban, mint az, hogy tavaly 19 évesen három CH-t és egy ATP tornát nyert, mind salakon! Aztán a szezon első részét önhibáján kívül ki kellett hagyni, mostanában kezd visszatérni. A Garrosra kavliból nem jutott ki, Vicenzában Darderit és Mullert megverte, de Collarini kiejtette. Itt már jobb volt a forma. Itt pedig azt a Cobollit verte első körben, aki az olaszok egyik kifejezetten nagy salakspecialista tehetsége! Cerundolónak komolyabb lehet a motivációja, hiszen ő most újra játékba akar lendülni. Salakos torna lesz még sok idén, ezeken akar sikereket elérni. Haase veterán játékos, korábban 33. helyen is volt. Univerzális játékos, van három ATP tornagyőzelme is, mind salakon. Cerundolónak illene megvernie őt.

Prostejov, salak

• M. Krumich (484.) – F. Horansky (192.): Krumich 18 éves cseh tehetség, aki még az ITF tornákat koptatja. Nyert is már egyet idén. Próbálkozik a CH-kon is, de az esetek többségében az első körben kiesik. Prágában megverte De Jongot, itt pedig Martin Cuevast és Wesselst. Egyikük sem az a nehézbombázó típus. Horansky előrébb tart, már nyert egy salakos CH-tornát is korábban. Rutinosabb, idősebb és univerzális játékos. Szerintem ő még nagy falat Krumichnak, de nem tudok sokat a cseh játékosról. A papírforma Horansky-siker 1,34-ért, de az óvatosak hagyják ki!
  • A többit kihagynám itt.

Poznań, salak

• M.T Barrios Vera (138.) - E. Ejupovic (419.): Ejupovic már 29 éves, soha nem nyert CH-tornát sem és soha nem volt 381. helynél jobb! Ő egy megélhetési teniszező. Barrios Vera viszont tehetséges salakos játékos, egy CH-szint. Egy csellón már nyert, idén pedig Salvador De Bahiában a döntőben kapott csak ki. Concepcionban elődöntő, ahol Hugo Dellien verte meg, aki a Garroson sem szerepelt le. Itt Barrios Vera megverte a nagyon tehetséges Pucinelli De Almeidát is. Sokkal tehetségesebb teniszező és a salakhoz is jobban viszonyul, mint Ejupovic. Ráadásul neki van motivációja, hiszen az ő célja minél több CH-versenyt nyerni, minél előrébb jutni és salakon! Itt nagy meglepetés lenne , ha nem Barrios Vera nyerne.
  • Z. Bergs (200.) – D.E. Galan (107.): ezen a meccsen szerintem a jóval esélytelenebbnek taksált Zizou Bergs nyer! A 22 éves belga srác univerzális játékos, minden pályán otthonosan mozog. Tavaly 21 évesen nyert három CH-tornát, egyet salakon, kettőt fedettben, idén pedig döntő Trousdirfban salakon, döntő Saint Brieuc-ban fedettben. Galan idén nyert két salakos challengert, meg 2020-ban is és 17-ben is nyert egyet-egyet, ezért nyomják most ennyire meg. De a tehetséget tekintve Bergst jobbnak tartom és neki bőven van jövője. A több mint 21,5 game 1,8-ért jó lehet, ahol lehet, ott érdemes Bergs szettjét játszani.

A salakos szelvényem a biztonságra törekszik. A tehetség, forma mellett a motivációt is néztem, ezért hagytam ki például Musetti győzelmét, mert az olasz bár sokkal jobb játékos, ki tudja, mennyire van fejben ott! Barrios Vera és Etcheverry győzelmében bízom 1,67-ért, aki akar rakjon mellé még valamit!