2022.03. 23.

Challenger-figyelő (salakos-szakasz) – 2022.03.23

Az aktuális héten zajló challenger tornákat monitorozzuk és választottam belőle néhányat, amelyet érdemes lehet egy szelvénybe berakni, valamint van pár olyan tipp is, amely single is megállja a helyét. Lássuk! Fotó: Matthewryz

Santa Cruz 2., salak:

• Nikles - Varillas: J.P. Varillas remek formában van, ő egy kifejezetten salakspecialista, aki mára stabil CH-tornagyőzelemre esélyes, bárhol is indul. Tavaly kettőt nyert, 2019-ben is kettőt. Idén 13 salakos meccs van a lábában, ebből kilencet nyert. Ezt a Niklest rommá verte már 2019-ben is, ma is simán le kellene győznie.
  • Dutra da Silva D. - Pucinelli De Almeida: Daniel Dutra Silva sosem volt több, mint egy megélhetési teniszező. A legjobbja a 131. helyezés, maximum az ITF tornákon képes eredményre. Pucinelli De Almeida viszont nagyon tehetséges játékos! Még csak 20 esztendős, de egyre jobban belendül. Tavaly még csak ITF-tornákon próbálkozott, összesen 100 meccset játszott 2021-ben, ebből 71-et nyert és három tornát nyert. Idén már bőven a challengereken játszik és egészen jól alakul az éve. Santiago CH-n negyeddöntő, előtte verte Londerót is! Concepcion 2 CH-m negyeddöntő, verte Jarryt és Cahcint. Valamint a Santiago ATP tornán is indult és a selejtezőből indulva két kört ment, megverte a főtáblán Holger Runét is! A két brazil játékos között komoly különbség van tenisztehetség terén és ez ma ki is jön!

Zadar, salak:

• Ajdukovic – Giustino: A 21 éves Duje Adjukovic idén nagyon berobbant. A horvát játékos 10 salakos meccsből hetet nyert, legutóbb itt úgy megverte a sokkal rutinosabb és jobb Magert, hogy esélye nem volt! A Gran Canaria CH-n elődöntőt játszott, remek teljesítménynel. Van kraft a srácban. Az olasz Lorenzo Giustino még 2019-ben nyert egy CH-t, ennyit tud felmutatni, de aztán a covidos évek máe nem voltak sikeresek. Alsó-középszint, de csak jóindulattal. Ha Magert meg tudta verni a horvát, akkor Giustino sem lesz akadály! 1,26 a szorzó csak.
  • Flavio Cobolli - Dino Prizmic: 19 éves olasz játékos, van benne tehetség. Univerzális játékos, de inkább a salak megy neki jól. Rosetóban Skatovot, Trungellitit és Gautiert verte, majd az elődöntőben kapott ki Borges-tól. A Roseto 2-őn Gaio ellen nyert, de Serdarusic megverte. Itt viszont az első körben visszavágott Serdarusicnak és három szettben kiverte. Jó kis játékos lehet, bőven benne van a CH-szint és még csak 19 éves. Dino Prizmic meg 16 éves! Az ITF ranglistán 17-ig horvát fiú tehetséges, nyilván ez nem is vitás, de ő még szinte gyerek. Nyilván most meghívták, próbálja ki a challenger-szintet, hazájában zajlik a torna, ez jó megmérettetés. Aztán az első körben megverte Denis Istomint, aki egykor 33. is volt a ivlágranglsitán. Csakhogy egyrészt az üzbég már 33 éves, mondjuk ettől még simán vernie kellett volna a kissrácot, viszont beleszarik az egészbe gyakran, sőt még ennél cifrább dolgot is el tudok róla képzelni! Nem néztem tegnap, hogy mekkora volt a szorzója a 16 éves horvát gyereknek, de biztosan nagyon komoly profitot hozott annak, aki tett rá Istomin ellen… Cobolli viszont szerintem próbál minél több és minél jobb eredményt elérni. Neki ez a fontosabb és ha csak azt nézzük, hogy neki 19 évesen már kialakult fizikuma van, már csak ezért esélyes egy 16 éves gyerek ellen. Ráadásul Cobolli egyáltalán nem tehetségtelen teniszező! 1,17 a sikere.

A szelvényen Varillas, Pucinelli

J. Nikles - J.P. Varillas A mérkőzés győztese J.P. Varillas 1.17
D. Dutra da Silva - M. Pucinelli de Almeida A mérkőzés győztese M. Pucinelli de Almeida 1.30