2022.03. 01.

Challenger-figyelő (Torino) – 2022.03.01

Az aktuális héten zajló challenger tornákat monitorozzuk és választottam belőle néhányat, amelyet érdemes lehet egy szelvénybe berakni, valamint van pár olyan tipp is, amely single is megállja a helyét. Lássuk! Fotó: Matthewryz

Torino, fedett:

• L. Nardi (280.) - F. Jianu (308.): Az olasz tenisz ontja a tehetségeket. Luca Nardi még csak 18 esztendős, 2003-ban született, de már van egy CH-tornagyőzelme! Elsősorban kemény pályaborításon lesz jó, a Forli 4-et nyerte meg, Igaz a Gorli 5-ön majdnem kapott Jack Drapertől egy biciklit, csak a második szettben nyert egyetlen game-je mentette meg a totális szégyentől. Viszont az ilyen fiatal játékosok teljesítménye ingadozik, aki pedig képes bármilyen challenger sorozatot megnyerni, az tehetséges a javából! Filip Cristian Jianu a rományok 20 esztendős tálentuma. Neki még csak ITF-sikerei vannak, elsősorban salakon indult, de keményen is ért el eredményeket. Torinóban a kvaliból érkezett, Eyssericet és Rosenkranzt verte meg. Van benne potenciál de Luca Nardi nagyobb tehetség! Két ilyen fiatal játékos meccsére fogadni csak kis téttel érdemes! Az olasz győzelme 1,4 körül van!
  • M. Marterer (196.) - R. Peniston (242.): Max Marterer egy magas erőteniszező, de elvan salakon is és keményen is. Remek CH-lovag, hét challengert nyert salakon is, keményen is. Ő korábban a TOP50-ben is volt, a koronavírus első két éve tett be neki nagyon. Ryan Peniston nem CH-szint, alatta van. Még sosem volt a TOP200-ban sem. ITF tornákon játszogat, CH-kon max két kör, de még annyi sem. Marterer sokkal tehetségesebb, jobb teniszező. Esélyes a győzelme 1,5 körül van.

Ezt a kettőt meg is lehet próbálni összekötni, nem rossz a szorzó!