2022.11. 07.

Challenger, Roanne: R. Albot – D. Kuzmanov

Franciaországban, Roanne-ban rendeznek Challenger tornát, méghozzá fedett kemény borításon. A challengerekre nehezebb tippelni, de próbálom a biztonságosabb meccseket kiválasztani. Az első körben a moldáv Radu Albot (81.) és a bolgár Dimitar Kuzmanov (210.) találkoznak. Szelvénykiegészítő tipp következik, önmagában alacsony szorzó.

R. ALBOT - D. KUZMANOV
2022.11.07. 16:30

• Radu Albot a mozgékony védekező-kategróia, aki befutja a labdákat, alapvonalról játszik elsősorban, de nem az erő, hanem a szívósság és mentális erő áll mellette. Az egykor 39. helyen is álló moldáv univerzális játékos, a nyolc challenger tornagyőzelme mellett egy ATP tornája is van, még 2019-ben nyerte meg a Delray Beach-et. Univerzális teniszező, minden borításon jó. Idén remek éve volt! Isztanbulban nyert egy CH-t keményen, de emellett Chicagóban elődöntőt, Busanban döntőt játszott. A füves szezonjában pedig komoly eredményeket ért el ATP-tornákon. Stuttgartban selejtezőből a táblára jutva még megverte Sousát az első körben, majd Humbert három szettben verte meg. Wimbledonban a háromkörös selejtezőből a táblára jutott, ott Goffin megverte. Los Cobosban, kemény boríátosn a negyeddöntőig ment!
  • Kuzmanov inkább salakos, az egyetlen CH-tornagyőzelmét is salakon szerezte, Barcelonában. Jelenleg kint van a TOP200-ből is, de soha nem volt jobb, mint a 152. hely. Nagyon gyenge CH-szintnek mondanám, de jelenleg még az sem. Albot remek teniszező volt, már 32 éves, de még bírja. Idén is nyert tornát, valamint 40GY-29V mutatója van! Meg fogja verni Kuzmanovot nagyon jó eséllyel!

Alaptipp: Albot nyer - 1,31 vagy Két játszma lesz - 1,44
Ahol lehet végeredményre fogadni, ott Albot 2-0 is jó tipp, várhatóan kicsit nagyobb szorzóért, mint 1,40.