2022.09. 05.

ATP Tour figyelő (szelvényjavaslat és kibeszélő) - 2022.09.05

ATP Tour figyelő (szelvényjavaslat és kibeszélő) -  2022.09.05

Ebben a rovatban az aktuális ATP-versenyeket általánosan monitorozzuk és egy szelvényt készítünk a legjobb lehetőségekből. A választott összeállítás általában kettő-, vagy három, ritka esetben négy meccsből tevődik össze. A single-mérkőzések külön cikkben tekinthetők meg, ezeknek komolyabb szorzói vannak. A választott tippeket röviden indokoljuk is. Ma is US Open!

Sziasztok!

Nagyon bosszús vagyok. Elég lett volna tegnap egy sima Kyrgios-győzelem is, de ez a 4,05 is csak három game-en múlt. Medvedev nem tudott az utolsó szettben 2-nél több játékot elérni? Kyrgios meg is nyerheti ezek után a tornát. Még benő a feje lágya!?

• A mai négy meccs közül kettőt választottam overre a mai szelvénybe. Tiafoe az utóbbi időben magabiztosan teniszezik, fizikálisan erős, jó kis keménypályás teniszező. Mondjuk sem játéktudásban, sem mentálisan nincs azon a szinten mint Nadal, de az elején megszoríthatja. A spanyol klasszis Fognini és Hijakata ellen is bukott egy-egy szettet, az amerikai pedig még nem vesztett egyet sem! Itt egy over 34,5 jó lehet.
  • A másik meccs az Ivashka – Sinner. Ivashka egy Medvedev-light. Kifejezetten utálja a salakot, csak a kemény pályán szeret teniszezni, de ott egészen jó. Itt már hazaküldte Querrey-t, Hurkacz-ot és Musettit is. Jól megy neki a játék. Sinner nagy tehetség, minden területen kiváló, de egy kis rutin kell még neki 21 éves még csak! Három éve megnyerte a 23 éven aluliak világbajnokságát, majd azóta nyert 6 ATP tornát, egyet salakon, a többit kemény borításon. TOPkategóriás játékos, nála simán reális lehet egy Grand Slam-győzelem is a karrierje során. Talán nem most, de később mindenképpen. Itt Atlmaier, Eubanks és legutóbb Nakashima mehetett haza közös meccsük után. Ivashka csak támadni tud, Sinner kiválóan védekezik is. Itt az over 35,5 game a választás.