2023.01. 17.

Ausztrál Open: A. Davidovich Fokina – T. Paul (18-án hajnalban)

Január 16-án, hétfőn kezdődik az év első Grand Slam tornája, talán nem a legpatinásabb, de mindenképp a legjobb hangulatú. Csodálatos időjárás, napfény vidám szurkolók, akik mindig kiváló hangulatot teremtenek. A pályaborítás szabadtéri kemény, amely rnendkívül gyors játékot tesz lehetővé. Tavaly Rafa Nadal nyerte a tornát, egy rendkívül emlékezetes döntőt nyerve Daniil Medvedev ellen. Ez már a második forduló, amelyben a spanyol Alejandro Davidovich Fokina (32.) és az amerikai Tommy Paul (35.) meccselnek.

A. DAVIDOVICH FOKINA - TOM. PAUL
2023.01.18. 01:00

• Alejandro spanyol teniszező, de ő eltér az átlagos hispán játékosoktól, mert nem kifejezetten salakspecialista, hanem sokkal inkkább univerzális játékos, aki kifejezetten jól teniszezik kemény borításon is és még füvön sincs elveszve, olyannyira nincs, hogy 2017-ben megnyerte a junior Wimbledoni tornát! ATP tornája még nincs, de benne megvan az a tálentum, hogy legyen, több alkalommal játszott már döntőt. Idén megverte Nakashimát, Millmant és Bublikot, de kikapott az Adelaide 2 elődöntőjében a későbbi tornagyőztes Bautista-Agut-tól.
  • Tommy Paul egy igazi keménypályás teniszező, de nem csak a szervára és az erős ütésekre alapoz, fejben pedig erős és kiegyensúlyozott. De valahogy még mindig elbukik a tornák végén, így csak egy ATP tornát tudott megnyerni, 2021-ben Stockhomban. Ezen kívül van négy CH-tornája, ebből három kemény borításon. Itt Ausztráliában csak három meccset játszott, Adelaide 2-ben megverte O”Connelt, majd kikapott sima kettőben Drapertől. Itt az AO-on az első körben megverte Struffot, de itt is volt egy szettnyi kilengése.

Fokinát most erősebbnek érzem mentálisan, viszont Tommy Paul-nak jobban fekszik a borítás, ez is overes meccs lehet!